Nissan otworzył kawiarnię - Nissan Electric Café. Czyżby potentat motoryzacyjny chciał się przebranżowić? Otóż nie.
Polska Grupa Energetyczna, Tauron, Enea oraz Energa na założenie ElectroMobility, spółki która ma być impulsem do rozwoju rynku samochodów elektrycznych, wydadzą 10 mln zł – informuje wyborcza.biz.
Cztery największe polskie firmy energetyczne chcą stworzyć spółkę, która ma przyczynić się do rozwoju elektromobilności w naszym kraju. ElectroMobilityPoland ma m.in. produkować samochody elektryczne – wynika z komunikatu UOKiK.
Według rządu już za niespełna dziewięć lat po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych. W 32 aglomeracjach i wzdłuż najważniejszych tras powstaną stacje ładowania – informuje „Rzeczpospolita”.
W środę w Niemczech uruchomiono program dopłat oraz ulg podatkowych, dla osób które zdecydują się na zakup samochodu elektrycznego. Niemiecki rząd przeznaczył także środki na budowę sieci stacji ładowania takich pojazdów.
Francuski parlament przyjął właśnie nową ustawę energetyczną, w której znalazł się zapis nie tylko o zmniejszeniu produkcji energii z elektrowni atomowej. Właściciele starego diesla na zakup nowego auta elektrycznego mogą otrzymać nawet 10 tys. euro wsparcia.
W roku 2014 w całej Europie zarejestrowano ponad 71,3 tys. samochodów elektrycznych. W Polsce natomiast zaledwie 85 sztuk – informuje „Puls Biznesu”. Dlaczego tak mało?
Elektryczne wozy nie są w kręgu zainteresowań polskich kierowców. Powód? Są bardzo drogie i mało wydajne. Przeciętnego Kowalskiego zatem nie stać, co innego urzędnika, który ma do dyspozycji samorządowe pieniądze.
Obecnie po tym polskim mieście jeździ ok. 600 taksówek. W najbliższym czasie największa korporacja taksówkarska w Rzeszowie zamierza wymienić co najmniej połowę swojej floty na samochody elektryczne. Tym samym Rzeszów stanie się pierwszym w Polsce miastem dysponującym flotą takich pojazdów.