Tagi

Spis aktualności
PSE wyda miliardy na sieci energetyczne

PSE wyda miliardy na sieci energetyczne

W najbliższych czterech latach Polskie Sieci Elektroenergetyczne na budowę nowych i modernizacje istniejących stacji oraz linii przesyłowych wyda około 6 miliardów złotych – podała spółka w komunikacie.

Coraz krótsze przerwy w dostawach prądu

Coraz krótsze przerwy w dostawach prądu

Podczas XII Kongresu Nowego Przemysłu Robert Stelmaszczyk prezes RWE Stoen Operator oraz PTPiREE stwierdził, że dzięki zrealizowanym w ostatnich latach inwestycjom sektora dystrybucji zmniejszyła się długość przerw w dostawach prądu – donosi wnp.pl

Niemiecki prąd zapycha nasze sieci

Niemiecki prąd zapycha nasze sieci

Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) przyznała Polsce rację w sprawie niekontrolowanych przepływów prądu z Niemiec przez Polskę. W jej opinii nasi zachodni sąsiedzi, którzy sprzedają Austrii energię z farm wiatrowych, nie posiadają dostatecznie mocnych sieci.

Jakie są rodzaje sieci elektrycznych i energetycznych?

Jakie są rodzaje sieci elektrycznych i energetycznych?

W mediach często słyszymy: sieci energetyczne zagrożone wirusem, awaria sieci energetycznej, potrzebne inwestycje w sieci energetyczne. Czym w ogóle są sieci energetyczne? Jak je dzielimy i co kryje się pod pojęciem inteligentne sieci energetyczne - dowiesz się z tego artykułu.

Dlaczego płacimy za prąd niskiej jakości?

Dlaczego płacimy za prąd niskiej jakości?

Czy kupując energię elektryczną zastanawiasz się, jaką ma jakość? Większość z nas zapewnie odpowie, że nie bierze tego w ogóle pod uwagę. To jednak poważny błąd, bowiem od jakości prądu zależy w dużym stopniu awaryjność naszego sprzętu AGD czy RTV. Jak twierdzą specjaliści otrzymywać będziemy prąd taki, za jaki faktycznie płacimy, dopiero po wdrożeniu inteligentnych sieci oraz opomiarowania.

To dlatego płacimy tak dużo za prąd

To dlatego płacimy tak dużo za prąd

Opłata za zużytą energię stanowi zaledwie połowę opłat na naszej fakturze. Reszta to koszty dostarczenia prądu, a także napraw energetycznych sieci oraz ich modernizacji. To właśnie przez przestarzałe linie energetyczne, których w Polsce jest najwięcej, płacimy coraz wyższe rachunki za prąd.

1
Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7