Enefit, którego właścicielem jest grupa Eesti Energia, uzyskała od Urzędu Regulacji Energetyki koncesję na obrót energią i paliwami gazowymi. Swoją ofertę chce skierować do małych i średnich firm oraz największych odbiorców przemysłowych.
Geton Energy, spółka powołana przez Energijos tiekimas (państwowy holding Lietuvos energia) będzie w Polsce sprzedawać energię elektryczną – pisze „Rzeczpospolita”.
W Australii ma powstać wirtualny rynek, dzięki któremu właściciele przydomowych elektrowni słonecznych będą mogli sprzedawać nadwyżki prądu – donosi „The Guardian”.
Jak podaje w komunikacie prasowym Tauron Sprzedaż spółka w 2016 roku zanotowała znaczący wzrost liczby klientów. Sporym powodzeniem cieszyły się innowacyjne produkty gazowe.
Enea wystartowała z nową ofertą skierowaną do przyszłych prosumentów. W ramach propozycji „Energia+Fotowoltaika” sprzedawca zapewnia kompleksową obsługę w tym min. audyt i pomoc w doborze optymalnej instalacji fotowoltaicznej.
PGNiG oprócz gazu sprzedaje także energię elektryczną. Prąd w ofercie spółki dla klientów biznesowych pojawił się dwa lata temu. Od początku września br. gaz od PGNiG w pakiecie z prądem mogą zakupić także gospodarstwa domowe.
Firma Apple otrzymała licencję od amerykańskiego regulatora rynku energii na wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej. Spółka Apple Energy ma bazować tylko i wyłącznie na energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.
Duon w ramach swojej najnowszej oferty dla gospodarstw domowych proponuje rabat na energię elektryczną i gaz oraz zestaw energooszczędnych żarówek typu LED.
Energa Obrót do końca bieżącego roku sprzeda Polskiej Grupie Górniczej blisko 90 tys. MWh energii. Dla tego sprzedawcy prądu to jeden z największych kontaktów podpisanych na 2016 rok.
Aż 42% Polaków podpisuje umowę bez czytania regulaminu – wynika z badań wykonanych przez PGE Obrót w ramach akcji edukacyjnej „Daj się oświecić”.
Tauron rok temu po przyjęciu ustawy o OZE, podobnie jak inne firmy energetyczne, postanowił wprowadzić do swojej oferty produkt dedykowany dla prosumentów. Teraz po nowelizacji ustawy spółka nie rezygnuje z tej propozycji – informuje Gramwzielone.pl.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na powstanie spółki, którą powołają najwięksi w Polsce dystrybutorzy energii elektrycznej. Dzięki temu zmiana sprzedawcy prądu ma być łatwiejsza i szybsza – donosi „Rzeczpospolita”.