Wczoraj Urząd Regulacji Energetyki podał informacje, że w lipcu br. sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło prawie 6,2 tys. klientów indywidualnych oraz ponad 2,4 tys. przedsiębiorstw. To oznacza, że z prawa do zmiany sprzedawcy skorzystało już 496,5 tys. odbiorców.
Energa i Microsoft zapowiadają, że za kilka tygodni wejdą na rynek nowe propozycje produktowe. Firmy podpisały właśnie list intencyjny o dalszej współpracy. Blisko rok temu Energa do swojej oferty wprowadziła produkt „Energa 365” z gwarancją ceny prądu i pakietem Office 365 za złotówkę.
Po uwolnieniu rynku energetycznego w Polsce każdemu - zarówno firmie, jak i osobie prywatnej - wolno zmienić sprzedawcę energii. Jest to jeden z obszarów, na którym na pewno warto poszukać oszczędności. Jak się do tego zabrać?
Fundusz CVC Capital Partners oraz Grupa PKP po dwutygodniowych negocjacjach podpisały umowę sprzedaży PKP Energetyki. Strony zawarły umowę sprzedaży akcji o wartości blisko 2 mld zł. Po odliczeniu długu cena netto wyniosła ponad 1,4 mld zł – informuje „Rzeczpospolita”.
PKP Energetyka 70% energii sprzedaje klientom niekolejowym – podaje Polska Agencja Prasowa. Bliska prywatyzacji spółka państwowa poinformowała, że sprzedaż energii nie przynosi strat, a prywatny nowy właściciel nie stanowi zagrożenia.
Polski Prąd, jeden z niezależnych sprzedawców energii elektrycznej, z uwagi na rosnące zainteresowanie Polaków fotowoltaiką rozpoczął sprzedaż paneli słonecznych – informuje Newseria Inwestor
Małe i średnie firmy przez zbędną pracę maszyn, nieodpowiednie ogrzewanie czy oświetlenie zwiększają koszty za elektryczność o nawet 15% - wynika z danych zebranych przez Polski Prąd.
Trwają pracę nad centralnym systemem wymiany informacji pomiędzy dystrybutorami a sprzedawcami energii elektrycznej, który ma znacznie przyspieszyć proces zmiany sprzedawcy prądu – informuje newseria.pl.
Jeszcze dziś firmy, które są zainteresowane kupnem PKP Energetyki złożą swoje ostateczne propozycje cenowe – donosi „Parkiet”. Do dalszych negocjacji zaproszono koncern energetyczny Energa oraz fundusz private equity CVC Capital Partners.
Odbiorcy energii po raz kolejny znaleźli się na celowniku oszustów. Tym razem w domach klientów PGE pojawiają się fałszywi inkasenci odczytujący liczniki energii. Ich zamiarem jest wyłudzenie pieniędzy. Polska Grupa Energetyczna radzi jak nie dać się oszukać.
W ofercie Polskiej Grupy Energetycznej pojawiła się nowa propozycja „Prąd jak prąd”. Klienci, którzy postanowią z niej skorzystać zapewnią sobie stałą cenę energii do końca 2017 roku. Do wyboru są także usługi dodatkowe.
Od stycznia do końca kwietnia 2015 roku sprzedawcę prądu zmieniło blisko 60 tys. odbiorców. W sumie od uwolnienia rynku na przeniesienie swojego rachunku zdecydowało się 328 975 gospodarstw domowych oraz 139 752 przedsiębiorstw – podaje URE. Liczba zmian sprzedawcy energii zbliża się zatem do 0,5 mln.