W miesiącach styczeń oraz luty tysiące polskich konsumentów zdecydowało się zmienić sprzedawcę energii elektrycznej. Jak wynika z monitoringu URE w tym okresie swoje faktury za prąd przeniosło ponad 32 tys. Polaków. W sumie na taki krok zdecydowało się już blisko 443 tys. konsumentów.
Walka o PKP Energetykę już na dobre rozpoczęta. Sporządzono już krótką listę inwestorów dopuszczonych do dalszego etapu prywatyzacji. Nie podano jednak informacji, kto na niej widnieje. Agencja Reuters powołując się na anonimowe źródła podała, że o tą spółkę PKP będą rywalizować m.in. Energa, PGE, Tauron oraz Enea.
Urząd Regulacji Energetyki ponownie odmówił sprzedawcy energii elektrycznej Energa-Obrót zatwierdzania nowej taryfy G. Jak wynika z opublikowanej dzisiaj w „Rzeczpospolitej” rozmowy z prezesem spółki Mirosławem Bielińskim sprawa trafiła właśnie do sądu.
Aż 7 mld zł do roku 2020 moglibyśmy zaoszczędzić, gdyby w naszym kraju była większa konkurencja na rynku energii. W tej chwili płacimy 2 razy więcej niż wynosi średnia w UE. Energia elektryczna jest droższa tylko na Słowacji – donosi Newseria.pl
Firmy energetyczne prowadzą zaciekłą walkę nie o największych klientów, ale o sektor małych i średnich firm. Prawdopodobnie z myślą o nich na rynku energii pojawiają się też nowi gracze. W samym tylko 2014 roku koncesję na sprzedaż prądu otrzymało blisko 50 podmiotów – donosi „Rzeczpospolita”.
Przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłem energii elektrycznej, to definicja OSD, jednak Tauron to coś więcej niż tylko podmiot odpowiedzialny za ruch sieciowy w systemie dystrybucyjnym na obszarze, na jakim znajduje się siedziba odbiorcy.
Segmentem dystrybucji w Grupie Energa zarządza spółka Energa-Operator S.A. Od czerwca 2008 spółka jest Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, na mocy decyzji Prezesa URE będzie świadczyć usługi przesyłu do końca 2020 roku.
Opłaty za energię elektryczną w roku 2015 poszły w górę. Nieznaczną podwyżkę odczuli odbiorcy indywidualni. Czy i ewentualnie o ile wzrosły rachunki za prąd w firmach? Jak będą się kształtować ceny energii?
Elektroniczne Biura Obsługi to już powoli standard wśród dostawców prądu. Jakie możliwości ma eBOK innogy (dawniej RWE)? Co możemy tam załatwić? Jak się zarejestrować?
Jak donosi „Rzeczpospolita” nadal trwa taryfowe postępowanie dotyczące cen dla klientów indywidualnych Energi Obrót. Taryfy trzech pozostałych największych koncernów energetycznych zostały zatwierdzone przez URE już w grudniu ubiegłego roku.
Polski Prąd, choć istnieje od blisko dwóch lat zyskał zaufanie wielu klientów. W czym tkwi sukces? O modelu działania, ofercie Gwarantowane 10% taniej oraz innych propozycjach sprzedawcy rozmawiamy z Pawłem Owczarskim, Prezesem Zarządu Polski Prąd S.A.
Obecnie konsument energii nie ma możliwości zwrócenia się do żadnego podmiotu, który pozasądownie rozwiąże spór z przedsiębiorstwem energetycznym. Dlaczego? Bo takiego organu po prostu nie ma. Jak dowiedziała się „Gazeta Prawna” wkrótce ma to się jednak zmienić.