Sprzedawca energii elektrycznej, z którym mamy podpisaną umowę nagle z znika z rynku lub bankrutuje, a my tracimy dostęp do prądu. Czy musimy obawiać się takiego scenariusza? Okazuje się, że nie mamy do tego podstaw - ustawa Prawo energetyczne gwarantuje nam ciągłość dostaw.
Jak donosi Facua, organizacja broniąca praw konsumenta Hiszpanie płacą dużo zawyżone faktury za energię elektryczną. Koncerny energetyczne zarabiają na tym rocznie miliardy euro. Ponad połowę rachunków stanowią podatki oraz opłaty, które nierzadko mają niewiele wspólnego z wytwarzaniem prądu.
Jak donosi „Rzeczpospolita” zakończenie walki cenowej na rynku energii doprowadziło do pojawienia się niesprzyjających zmian dla przedsiębiorstw. Ceny prądu dla klientów biznesowych poszybowały bowiem w górę aż o 20%.
Operatorzy energii chcą klientów punktualnych i lojalnych. Dlatego też w umowach na sprzedaż prądu pojawiają się wysokie kary za zerwanie kontaktu i inne dodatkowe opłaty typu prowizje za wyzwanie do zapłaty, czy za przywrócenie prądu.
Już ponad 410 tysięcy odbiorców energii elektrycznej zmieniło sprzedawcę prądu. Tylu klientów mogło, zatem odejść od największych firm energetycznych. Największa „piątka” postanowiła walczyć o nich także na tzw. obcym terenie, czyli obszarze przeciwników – donosi gazetaprawna.pl.
Być może już niedługo Stadion Narodowy będzie mieć sponsora tytularnego. Z informacji „Piłki nożnej” wynika, że ma nim zostać Polska Grupa Energetyczna. Energetyczny gigant za prawa do nazwy areny chce zapłacić aż 17 milionów rocznie.
Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu Orange ruszyło z sprzedażą prądu już na terenie całej Polski. Z oferty Orange Energia mogą skorzystać także gospodarstwa domowe. Pomarańczowy telekom proponuje odbiorcom energii liczne rabaty. Jakie?
Telefon komórkowy, telewizja, usługi bankowe, a na dokładkę energia elektryczna – tyle proponują firmy telekomunikacyjne. Z jakiego powodu Plus czy Orange rozszerzają swoją ofertę o prąd? Bo w cenie jest teraz lojalność klientów – pisze wyborcza.biz.
Pomarańczowy telekom postanowił konkurować z Plusem także o odbiorców energii elektrycznej. Orange po zadowalających wynikach pilotażu przeprowadzonym w trzecim kwartale 2014 roku postanowił właśnie wdrożyć ofertę sprzedaży prądu na terenie całej Polski.
Z najnowszego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że zmiany sprzedawcy energii elektrycznej dokonało w roku ubiegłym aż 152,1 tys. gospodarstw domowych i prawie 30,2 tys. firm. W sumie na ten krok zdecydowało się już ponad 410 tys. odbiorców.
Urząd Regulacji Energetyki podał właśnie najnowsze dane o zmianach sprzedawcy prądu. Do końca listopada 2014 roku swoje rachunki za energię elektryczną przeniosło prawie 122 tys. klientów biznesowych oraz ponad 278 tys. gospodarstw domowych. Do końca 2015 roku liczba zmian ma sięgnąć 500 tys.
Ceny prądu dla klientów indywidualnych powinny w 2015 roku spaść. Sprzedawcy energii elektrycznej znajdują się pod coraz większą presją. Konkurencja na rynku jest coraz większa. Regulator natomiast nalega na obniżenie opłat za dystrybucje. Niskie marże ze sprzedaży energii powodują, że firmy energetyczne szukają innych rozwiązań.