Coraz więcej przedsiębiorstw składa wnioski o cofnięcie koncesji na import gazu do Polski. To jak pisze „Rzeczpospolita” może spowodować podwyżki cen błękitnego paliwa dla odbiorców biznesowych.
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził właśnie nową taryfę gazową Hermes Energy Group. Ceny gazu ziemnego spadły o nawet 10,1%.
W przyszłym roku będą zniesione taryfy na gaz dla firm. Taki zapis znalazł się w projekcie nowelizacji prawa energetycznego, który jeszcze w tym tygodniu ma przyjąć Sejm – donosi wyborcza.biz.
Jak podał Urząd Regulacji Energetyki od 2011 roku do końca trzeciego kwartału 2016 roku swój rachunek za gaz do innego sprzedawcy przeniosło 63 tys. odbiorców.
Z informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że Ministerstwo Energii opracowało już harmonogram liberalizacji rynku gazu. Zdaniem pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury przed liberalizacją powinna nastąpić dywersyfikacja dostaw.
Brytyjski sprzedawca gazu E.On przez lata zawyżał faktury za gaz. Teraz 350 jego klientów otrzyma zwrot wpłaconych nadwyżek wraz z odsetkami oraz odszkodowaniem. Jeden z konsumentów płacił zawyżone rachunki przez 15 lat – poinformowało BBC.
Jak wynika z najnowszego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki od początku roku na zmianę sprzedawcy gazu zdecydowało się 17 379 Polaków. W sumie liczba zmian przekroczyła 48 tys.
Centrica, jedna z największych brytyjskich firm energetycznych mająca w swojej ofercie energię elektryczna oraz gaz, w pierwszym kwartale tego straciła dwa razy więcej klientów niż w całym 2015 roku. Swój udział w rynku zwiększają niezależni sprzedawcy – donosi „Rzeczpospolita”.
Konsumenci chętniej przenoszą rachunki za energię elektryczną niż za błękitne paliwo. W ubiegłym roku na zmianę sprzedawcy prądu zdecydowało się prawie 140 tys. odbiorców. Z kolei nowego sprzedawcę gazu wybrało blisko 24 tys. Polaków.
Energa, jedna z największych polskich spółek energetycznych zakłada, że na koniec roku jej udział w rynku niezależnych sprzedawców gazu wyniesie 10%. Koncern zapowiada nowe oferty dla odbiorców indywidualnych oraz wprowadzenie jednego rachunku za energię elektryczną i gaz.
Duon, jeden z niezależnych sprzedawców energii, wprowadził nową ofertę dla klientów indywidualnych. W ramach oferty o nazwie „Miesiąc gazu za darmo” sprzedawca proponuje możliwość wybrania najzimniejszego miesiąca, w którym będzie obowiązywać nawet 100% rabat na błękitne paliwo.
Zmiana sprzedawcy gazu w Polsce staje się coraz bardziej popularna. Jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki do końca trzeciego kwartału 2015 roku na taki krok zdecydowało się blisko 22 tys. odbiorców.