Jak zapewniło wczoraj Ministerstwo Energii plan budowy elektrowni jądrowej w Polsce będzie kontynuowany. Decyzja o likwidacji stanowiska pełnomocnika ds. energetyki jądrowej jest tylko „uporządkowaniem systemu prawnego”.
Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba zmian sprzedawców energii. Statystyki prowadzone przez Prezesa URE dowodzą, że do końca sierpnia 2015 roku, 147 943 firm zmieniło sprzedawcę energii.
Na rzeszowskim kongresie Eco Energy Summit podjęto temat Polityki Energetycznej Polski do 2050 roku. Z debaty wypłynął m.in. taki wniosek: energia powinna być tania, przyjazna i ogólnodostępna.
Z najnowszego raportu Bloomberg New Energy Finance wynika, że w 2015 roku energia słoneczna oraz wiatrowa stały się bardziej konkurencyjne w stosunku do kosztów wytwarzania prądu z paliw kopalnych – donosi globenergia.pl
Jak poinformował Henryk Majchrzak, prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych, prąd z pierwszego mostu energetycznego popłynie już w przyszłym miesiącu. Partnerzy projektu: PSE i Litgrid pod koniec listopada ogłoszą w Brukseli oficjalne zakończenie mostu Polska-Litwa.
Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” polscy naukowcy z Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie opracowali wynalazek, dzięki któremu możliwe będzie skuteczne pozyskiwanie energii z morskich fal. Ma to zrewolucjonizować dziedzinę OZE.
Podczas odbywającego się w Berlinie II Polsko-Niemieckiego Forum Energetycznego Sigmar Gabriel, wicekanclerz Niemiec ostrzegł Polskę przed najdroższym sposobem wytwarzania energii - elektrownią atomową.
Małe oraz średnie przedsiębiorstwa mogą się starać o dofinansowanie do kredytu na zwiększenie efektywności energetycznej, termomodernizacje oraz wdrożenie specjalnego systemu do zarządzania energią. Pula unijnych dotacji to około 60 milionów złotych.