Resort energii przedstawił analizę dot. kosztów ogrzewania elektrycznego w oparciu o nową taryfę nocną – G12as nazywaną także antysmogową. Zdaniem ministerstwa w skali roku można zaoszczędzić nawet kilka tys. zł.
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe, niższe stawki OSD w tzw. taryfie nocnej, której celem jest zachęcenie odbiorców do większego poboru prądu w godz. od 22.00 do 6.00.
Nowa taryfa nocna według rządu miała spowodować obniżenie kosztów ogrzewania elektrycznego o nawet ¼. Zdaniem ekspertów sytuacja może wyglądać zgoła odmiennie – donosi interia.pl.
Ministerstwo Energii wprowadza zmiany w rozporządzeniu dot. nowej taryfy nocnej. Stawki za kWh oraz opłaty dystrybucyjne w godzinach nocnych mają być co prawda niższe, ale tylko wtedy kiedy zużycie energii będzie wyższe, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Już w styczniu mają wejść w życie nowe taryfy nocne, dzięki którym według rządu ograniczymy smog oraz mniej zapłacimy za ogrzewanie elektryczne. Zdaniem ekspertów taryfy te mogą jednak być niekorzystne dla odbiorców – donosi tvn24bis.pl.
Już w przyszłym miesiącu ma zacząć obowiązywać nowa taryfa na prąd, która będzie dedykowana dla osób korzystających z ogrzewania elektrycznego. Ma to pomóc w walce o czyste powietrze.
Towarzystwo Obrotu Energią, które skupia największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce ocenia, że proponowana przez Ministerstwo Energii nowa taryfa nocna to faktycznie rzecz biorąc zobowiązanie do sprzedaży prądu ze stratą – pisze wnp.pl.
Rząd chce wprowadzić specjalną nocną taryfę, aby zachęcić Polaków do korzystania z elektrycznego ogrzewania. Rezygnacja z pieców zasilanych węglem ma poprawić w znacznym stopniu jakość powietrza – podaje ISB News.
Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że resort energii planuje wprowadzić specjalną nocną taryfę energetyczną. Ma ona zachęcić Polaków do korzystania z ogrzewania elektrycznego.
Krzysztof Tchórzewski w trakcie piątkowej konferencji w NFOŚiGW powiedział, że Ministerstwo Energii chce wdrożyć nową tańszą taryfę nocną, z której będą mogli skorzystać użytkownicy samochodów elektrycznych – donosi PAP.
Wielu przedsiębiorców jako adres swojej siedziby podaje adres swojego miejsca zamieszkania. Jaką taryfę wybrać prowadząc działalność w domu?
Taryfa nocna i weekendowa coraz częściej pojawia się w ofertach sprzedawców energii elektrycznej. Ostatnio taryfę z dwiema stawkami za prąd wprowadziło także RWE oraz Plus. Zanim zmienisz taryfę dobrze się zastanów. Umowę z elektrownią można zmienić tylko raz na rok – przypomina wyborcza.biz.