Jak podał w komunikacie Urząd Regulacji Energetyki zatwierdzono zmiany taryf dla największych dystrybutorów energii elektrycznej. Zmiany wprowadzono w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Energii dot. m.in. nowej taryfy nocnej.
Rozporządzenie Ministra Energii wprowadzające m.in. nową taryfę energetyczną zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw z dnia 30.12.2017r. Jej celem jest zachęcenie odbiorców do zużywania większej ilości energii w godzinach nocnych.
Ministerstwo Energii wprowadza zmiany w rozporządzeniu dot. nowej taryfy nocnej. Stawki za kWh oraz opłaty dystrybucyjne w godzinach nocnych mają być co prawda niższe, ale tylko wtedy kiedy zużycie energii będzie wyższe, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Już w przyszłym miesiącu ma zacząć obowiązywać nowa taryfa na prąd, która będzie dedykowana dla osób korzystających z ogrzewania elektrycznego. Ma to pomóc w walce o czyste powietrze.
Ofgem, regulator rynku energii w Wielkiej Brytanii, poinformował że jeden z operatorów nie spełnił wymogu dostosowania się do nowych przepisów dot. wysokości taryf dla odbiorców korzystających z prądu na kartę – donosi Gramwzielone.pl.
Z informacji uzyskanych przez portal WysokieNapiecie.pl wynika, że dystrybutorzy podobnie jak sprzedawcy wnioskują do Urzędu Regulacji Energetyki o wyższe ceny. O ile wzrosną rachunki za prąd w 2018 roku?
Po nowym roku energia elektryczna prawdopodobnie zdrożeje o około 5%. Argumentem do podwyżek są rosnące ceny węgla – podkreśla tvn24bis.pl.
Nawałnice, które przeszły przez Polskę w lipcu oraz sierpniu spowodowały liczne awarie prądu. Związku z tym dystrybutorzy energii nie spełnią celów dot. niezawodności dostaw energii, dlatego też proszą URE o „elastyczność” – pisze „Puls Biznesu”.
Ministerstwo Energii, chce aby w godz. 23.00-7.00 dla gospodarstw domowych obowiązywały niższe ceny za kilowatogodzinę oraz stawki opłat za dystrybucję energii elektrycznej. Ma to zachęcić Polaków do przejścia na ogrzewanie elektryczne oraz do zakupu samochodu z silnikiem elektrycznym.
Od stycznia płacimy więcej za prąd. W górę nie poszły stawki za kilowatogodzinę, ale opłaty za dystrybucje energii elektrycznej. Podwyżki najdotkliwiej odczują niewielkie przedsiębiorstwa. To może je skłonić do inwestowania we własne źródła produkcji prądu – ocenia prezes IEO.
Po raz kolejny jednym z głównych tematów targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna będzie fotowoltaika. W dniach 11 - 12 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu spotkają się kluczowe osobowości z branży w celu przedstawienia i omówienia najważniejszych kwestii dotyczących obecnej sytuacji oraz rozwoju fotowoltaiki w Polsce.
Pod koniec ubiegłego tygodnia prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy energetyczne dla dystrybutorów i sprzedawców prądu z urzędu. Opłaty za dystrybucje wzrosły średnio o 5,6%, a stawki za kWh spadły średnio o 4,6%.