Od stycznia URE ma mieć wpływ tylko na maksymalne ceny prądu dla gospodarstw domowych. Dzięki temu na rynku energii ma się rozpocząć walka o klientów. To także pierwszy krok do uwolnienia cen, co może oznaczać wyższe rachunki za prąd.
Jaka oferta sprzedaży energii elektrycznej jest dla Ciebie najkorzystniejsza? Którą taryfę wybrać: G11 czy G12? Warto się nad tym zastanowić, bowiem dobry wybór gwarantuje oszczędności na rachunkach za prąd.
Jak informuje PAP, Prezes URE odmówił sprzedawcom prądu zatwierdzenia zmian taryf. To oznacza, że do końca tego roku nie będzie podwyżek cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych.
Sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło ponad 211 tysięcy gospodarstw domowych i około 113 tysięcy odbiorców biznesowych oraz instytucjonalnych – tak wynika z monitoringu Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki przygotowanego na koniec pierwszego półrocza br.
Transfer energii elektrycznej do domu czy mieszkania to temat, który wiele osób się w ogólne nie interesuje. Najważniejsze dla nich jest to, że prąd płynie, a żarówka świeci. Tymczasem odpowiednio dobrana taryfa może przynieść spore oszczędności. Czy taryfa dwustrefowa opłaca się każdemu?
Gwarancja ceny energii na rachunku to w ostatnim czasie bardzo popularna oferta sprzedawców prądu. Jednak czy jeśli się na nią zdecydujesz, to będziesz mieć tańszy prąd? Czy taki stan rzeczy doprowadzi do podwyżki Twoich rachunków?
Urząd Regulacji Energetyki nie przewiduje wzrostu cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Jednak ta dobra wiadomość dla odbiorców indywidualnych może spowodować podwyżkę cen prądu dla przedsiębiorstw.
Zbyt wysokie rachunki za energię elektryczną powodują, iż coraz częściej szukamy pomysłów na ich obniżenie. Nie wszystkie jednak mogą przynieść nam realnych oszczędności. Co więc warto zrobić, aby płacić mniej za prąd?
Chcąc zmniejszyć wysokość rachunków za energię elektryczną rzadko zastanawiamy się nad zmianą w planie taryfowym. Króluje, bowiem przekonanie, że taryfa dwustrefowa jest opłacalna tylko wtedy, kiedy ogromną część energii wykorzystujemy poza szczytem. Kiedy warto zdecydować się na ten krok?
Jako odbiorcy energii w grupie G (gospodarstwa domowe) możemy płacić za prąd wg wybranej przez siebie taryfy. To znacząca decyzja, bowiem stawki w ramach danych taryf sporo się od siebie różnią. Zobacz, czy warto zmienić taryfę.