Tagi

Spis aktualności
Energia elektryczna popłynie do fabryki z… oczyszczalni
Czołowy producent wyrobów czekoladowych, Mars Polska uruchomił nowoczesną oczyszczalnię. Jak donosi portal strefabiznesu.polskatimes.pl, inwestycja ma być jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni na świecie, jej koszt to 33 mln złotych.

Zima, co zrobić aby cieszyć się ciepłem i dodatkowo oszczędzać na prądzie?
W co warto zainwestować aby ten rok zakończyć z dodatnim kontem? Skupimy się głównie na rosnących kosztach rachunków za energię, bo to te są znacznym obciążeniem budżetów domowych. Na początek jak można obniżyć koszty rachunków za prąd poprzez zwiększenie efektywności energetycznej domu.

Jak oszczędzać baterię w smartphonie?
Ładowarka do telefonu pobiera od 0,01-0,03 kWh, nie jest to dużo jednak włączona częściej, bądź wcale nie wyciągana z gniazdka pobierze znacznie więcej.

Ekran LED
Dlaczego ekrany LED są oszczędne? Może to tylko pozory, jakie części odpowiadają za to, że ich obraz jest intensywny​?

Lodówka energooszczędna, czyli jaka temperatura w lodówce jest optymalna?
Nikogo nie trzeba przekonywać, że lodówka to największy pożeracz energii. Warto się więc dowiedzieć jaką wybrać, aby nie roztopiła naszych finansów.

Energooszczędny komputer
Co zrobić aby nasz PC nie pobierał tyle energii? Czym powinien charakteryzować się energooszczędny sprzęt? Poznaj nasze zdanie na ten temat.

Energia elektryczna z komina? Sprawdź, jak to możliwe!
Sposobów na pozyskiwanie prądu non stop przybywa. Alternatywą dla fotowoltaicznym ogniw mają być kominy słoneczne, nad którymi prace trwają już od lat osiemdziesiątych.

Warszawiacy będą mieć lepszy prąd
RWE Stoen Operator rusza z montażem inteligentnych liczników energii elektrycznej. W ciągu pięciu najbliższych lat warszawski dystrybutor prądu ma zamiar przeznaczyć na rozbudowę oraz modernizację sieci ponad 1,6 mld złotych. ¼ tej kwoty pochłonie smart metering.

Deskorolka na prąd zintegrowana ze smartfonem
Marbel to deskorolka, która wygląda zwyczajnie, jednak wcale taka nie jest. Jest elektryczna, szybka, lekka i w pełni zintegrowana ze smartfonem. Jeśli zatem chcesz poczuć wiatr we włosach i przy tym się w ogóle nie wysilać to jest to idealny sprzęt dla Ciebie.

Grill, który naładuje Ci ... komórkę
Amerykanie wiedzą jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Ich najnowszym pomysłem jest kuchenka turystyczna, na której możemy jednocześnie grillować i za jej pomocą naładować np. telefon komórkowy. Grill produkujący prąd już wkrótce trafi na rynek.

Stworzyli słoneczne ogniwa cieńsze niż… ludzki włos
Australijscy i japońscy naukowcy opracowali ultra cienkie ogniwa słoneczne. Co ciekawe są cieńsze niż włos i węższe niż... pajęcza nić. Czy ta innowacyjna technologia zrewolucjonizuje rynek?

Soundscraper – energia z miejskiego hałasu
Zielony prąd jest kojarzony z wiatrem, słońcem, wodą i ciepłem wnętrza Ziemi. Jak się okazuje to jednak nie wszystkie źródła energii odnawialnej. Francuzi zaprojektowali budynek, który będzie czerpał prąd z generowanego przez miasto dźwięku. Jak to możliwe?

1
2 3 4
Porównaj ceny energii elektrycznej
dla domu:

Noc: 30%
Dzień: 70%

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7