Naciągacze cały czas udoskonalają techniki działania. Przed oszustwami „na wnuczka" policja ostrzega od lat, prowadząc kampanie w prasie, radiu i telewizji. Niestety, coraz częściej osoby w podeszłym wieku dają się nabrać i oddają gotówkę czy podpisują umowę. Przestępcy jednak nie rezygnują tak łatwo z tak opłacalnego procederu. Obecnie najczęstszym oszustwem jest metoda „na wnuczka” i „policjanta” , a nawet, na funkcjonariusza „tajemniczych służb". Pamiętaj! Pracownicy naszej porównywarki cen energii dzwonią jedynie do tych, którzy chcą, zapoznać się z najlepszą ofertą, a wcześniej pozostawili swoje dane kontaktowe na naszej porównywarce.
Co to jest umowa kompleksowa? Jak ją zawrzeć? Jak wypełnić wniosek o zawarcie umowy kompleksowej w Enea?
Oczekujesz na rachunek, po pewnym czasie dostajesz go, ale w innej kopercie, z innym logotypem i nazwą firmy. Otwierasz, czytasz okazuje się, że zmieniłeś sprzedawcę energii. Jak to? Ktoś sfałszował Twój podpis.
Konsumenta ma prawo żądać informacji i dokumentów, które potwierdzają z kim zawiera umowę. Umowa na sprzedaż energii elektrycznej może zawierać wiele zastrzeżeń. Żadne z nich nie może jednak ograniczać prawa dotyczące tego, że umowę zawartą poza lokalem przedsiębiorcy można wypowiedzieć w ciągu 14 dni.
W ofercie Polskiej Grupy Energetycznej pojawiła się nowa propozycja „Prąd jak prąd”. Klienci, którzy postanowią z niej skorzystać zapewnią sobie stałą cenę energii do końca 2017 roku. Do wyboru są także usługi dodatkowe.
Chcesz zmienić sprzedawcę prądu, ale nie wiesz który z nich jest najtańszy? Porównaj wszystkie propozycje. Zwróć uwagę na warunki umowy, cenniki, wnikliwie czytaj regulaminy. Tym sposobem wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie ofertę na energię elektryczną.
Najważniejszym obowiązkiem jaki spoczywa na przedsiębiorstwach energetycznych jest według ustawy Prawo energetyczne zawarcie umowy o przyłączenie do sieci, umowy o świadczenie usługi dostarczania energii i sprzedaży energii elektrycznej.
Otrzymujesz wysoki rachunek za prąd, dzwonisz do przedsiębiorstwa energetycznego, a tam odmówiono Ci udzielenia jakiejkolwiek informacji. Umowę z zakładem energetycznym zawarła osoba, która już nie żyje, a Ty tego nie zgłosiłeś. Co zrobić w takiej sytuacji?
Każdy przedsiębiorca ma prawo wybrać dowolnego sprzedawcę energii elektrycznej. Konkurencja na rynku zaostrza się, a to daje coraz większe pole do pertraktacji ze sprzedawcami w kwestii warunków umowy. Jak i co można negocjować?
Jak powinna wyglądać umowa sprzedaży energii elektrycznej?
Nieuczciwi przedstawiciele firm energetycznych mają nowe metody działania. Jak informuje Federacja Konsumentów ich ofiarami są przede wszystkim osoby w podeszłym wieku, ufne oraz dobrze wychowane. Jak dali się wprowadzić w błąd?
Prowadzący działalność gospodarczą wiedzą, że na każdym kroku czekają na nich pułapki. Obecny system podatkowy czy ubezpieczeniowy nikogo nie rozpieszcza. Dlatego już ponad 320 tys. firm zmieniło sprzedawcę szukając oszczędności.