Jak we wtorek, późnym wieczorem informuje Urząd Regulacji Energetyki przeprowadzono cztery zaplanowane aukcje OZE, ale tylko trzy zostały zakończone wyłonieniem zwycięzcy.
Ustawa o OZE, która powstawała w wirze zmian władz ustawowej jest już po dwóch poprawkach. Można powiedzieć, że nie przypomina pierwotnego aktu, bowiem założenia „poprzedniej” ustawy były inne. Czy producenci czystej energii mogą mieć do rządu pretensje czy nastąpiła poprawa?
Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii czeka już tylko na podpis prezydenta. Jak podkreśla wyborcza.biz czeka nas podwyżka rachunków za energię elektryczną argumentowana zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego.
Opracowywana nowelizacja ustawy o OZE nie przewiduje taryf gwarantowanych, które pierwotnie miały obowiązywać od początku przyszłego roku. Zamiast nich mali producenci energii mają otrzymywać rabat – donosi PolskieRadio.pl.
Sektor odnawialnych źródeł energii rozwija się szybko pomimo sporych nakładów finansowych. Koszty mają zwracać się latami, ale przy rosnących wymaganiach dot. niwelowania konwencjonalnych sposobów pozyskiwania energii czas ten może się skracać.
W Ministerstwie Energii trwają właśnie prace nad nowelizacją ustawy o OZE. Jak wynika z komunikatu podanego przez resort planowane są daleko idące zmiany. Regulacja ma objąć m.in. wsparcie dla prosumentów.
Niedawno pisaliśmy o planach znowelizowania ustawy o odnawialnych źródłach energii, dziś nowelizacja jest już faktem. Wczoraj wieczorem (28.12.2015r.) Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE, poprawka ma wejść w życie jeszcze przed Nowym Rokiem.
Nowi posłowie uchwalają nowe ustawy, ale zaglądają też do tych już uchwalonych. Kilka dni temu sejm skierował do komisji ds. energii i skarbu państwa projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Co chce tym zyskać? Przedstawiona nowelizacja ma o pół roku odroczyć wejście w życie przepisy rozdziału IV, dodam, że chodzi o te najważniejsze.
Podczas Forum Ekonomicznego, który w dniach 8-10 września odbył się w Krynicy, Minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński stwierdził, że ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii nie przyczyni się do podniesienia rachunków za prąd.
Od blisko 20 lat techniki solarne dynamicznie rozwijają się na całym świecie, głównie w krajach, które rozumieją znaczenie i potencjał sektora energii słonecznej. Polska powinna znaleźć się wśród nich.
Resort gospodarki chce obniżyć gwarantowane ceny odkupu energii elektrycznej od prosumentów, które mają wejść w życie 1 stycznia 2016 roku. Zdaniem organizacji pozarządowych już dotychczasowe stawki nie gwarantują, że inwestycja w zielony prąd się opłaci – informuje polskieradio.pl.
Dlaczego ceny energii elektrycznej w Polsce rosną? Przyczyn jest wiele: konieczność inwestycji w energetykę, droższe prawa do emisji dwutlenku węgla czy opóźnienia w uchwalaniu ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii – wskazuje wyborcza.biz.