Coraz chętniej decydujemy się na zmianę sprzedawcy prądu. W 2015 roku swój rachunek przeniosło o 1/3 więcej gospodarstw domowych niż rok wcześniej. W sumie na zmianę zdecydowało się jednak tylko ok. 2% odbiorców – pisze Dziennik Gazeta Prawna.
Jak wynika z ostatniego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki do końca listopada 2015 roku sprzedawcę prądu zmieniło ponad 378 tys. gospodarstw domowych oraz blisko 156 tys. firm.
W porównaniu do poprzednich miesięcy październik 2015 okazał się rekordowy pod względem liczby zmian sprzedawców prądu – wynika z najnowszego monitoringu opublikowanego przez Urząd Regulacji Energetyki.
We wrześniu br. na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej zdecydowało się 7 267 gospodarstw domowych oraz 2 604 odbiorców instytucjonalnych i biznesowych – podał Urząd Regulacji Energetyki. To odpowiednio o 50% i 94% więcej w porównaniu do sierpnia 2015 roku.
Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba zmian sprzedawców energii. Statystyki prowadzone przez Prezesa URE dowodzą, że do końca sierpnia 2015 roku, 147 943 firm zmieniło sprzedawcę energii.
Czym jest TOE? Chociaż w nazwie mowa o obrocie energią to Towarzystwo nie zajmuje się jej sprzedażą.
Od połowy 2017 roku sprzedawcę energii elektrycznej będziemy mogli zmienić w dwa tygodnie – donosi „Rzeczpospolita”. Obecnie procedury związane z przeniesieniem rachunku do innego sprzedawcy trwają nawet dwa miesiące.
W sierpniu 2015 roku swój rachunek za prąd do innego sprzedawcy przeniosło 4900 klientów indywidualnych oraz 1347 firm – wynika z najnowszego raportu Urzędu Regulacji Energetyki. W sumie na ten krok zdecydowało się już blisko 503 tys. Polaków.
Wszystkie koncerny energetyczne muszą świadczyć usługi na dużo wyższym poziomie niż dotychczas. Czas trwania przerw w dostawach prądu ma się zmniejszyć o co najmniej połowę. W innym przypadku dostawcy będą płacić gigantyczne kary – informuje RMF FM.
W rozmowie z portalem wnp.pl Maciej Bando, prezes URE przyznaje, że liczba niezależnych sprzedawców prądu stale się zwiększa, co motywuje pozostałych do tworzenia nowych, atrakcyjnych ofert na energię.
Na liberalizacji rynku energii jak dotąd najwięcej zyskały największe firmy przemysłowe. Teraz jak donosi „Rzeczpospolita” nadszedł czas na małe i średnie firmy, które dzięki zmianie sprzedawcy prądu mogą obniżyć swoje rachunki o nawet 30%.
„Przepis na energię” to najnowsza propozycja Polskiej Grupy Energetycznej dla gospodarstw domowych. W ramach tej oferty pakietowej Dual Fuel, czyli prądu i gazu klienci otrzymują także bezpłatne Assistance Gazowe przez okres nawet 12 miesięcy.