Wczoraj Urząd Regulacji Energetyki podał informacje, że w lipcu br. sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło prawie 6,2 tys. klientów indywidualnych oraz ponad 2,4 tys. przedsiębiorstw. To oznacza, że z prawa do zmiany sprzedawcy skorzystało już 496,5 tys. odbiorców.
Po uwolnieniu rynku energetycznego w Polsce każdemu - zarówno firmie, jak i osobie prywatnej - wolno zmienić sprzedawcę energii. Jest to jeden z obszarów, na którym na pewno warto poszukać oszczędności. Jak się do tego zabrać?
Duon, jeden z największych niezależnych sprzedawców energii elektrycznej i gazu, na początku lipca wprowadził nowy produkt dla klientów biznesowych „Business Class”. Co w ramach tej oferty proponuje Duon?
Małe i średnie firmy przez zbędną pracę maszyn, nieodpowiednie ogrzewanie czy oświetlenie zwiększają koszty za elektryczność o nawet 15% - wynika z danych zebranych przez Polski Prąd.
Jak informuje „Rzeczpospolita” w Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat energetyczne taryfy wzrosły aż dwukrotnie. Analitycy szacują, że dzięki zmianie sprzedawcy prądu i gazu Brytyjczycy mogą zaoszczędzić nawet 160 funtów.
Rachunki za elektryczność pochłaniające sporą część naszego domowego budżetu można w bardzo prosty sposób zmniejszyć – zmienić sprzedawcę energii elektrycznej. Jak to zrobić szybko, a przede wszystkim bezpiecznie?
Najnowszy monitoring prowadzony przez Urząd Regulacji Energetyki wskazuje, że w maju swój rachunek za energię elektryczną przeniosło niemal 8 tys. gospodarstw domowych oraz 2 tys. firm. W sumie nowego dostawcę prądu ma już prawie 480 tys. odbiorców.
Trwają pracę nad centralnym systemem wymiany informacji pomiędzy dystrybutorami a sprzedawcami energii elektrycznej, który ma znacznie przyspieszyć proces zmiany sprzedawcy prądu – informuje newseria.pl.
Okres wakacyjny to świetny moment dla przedstawicieli nieuczciwych sprzedawców energii elektrycznej. Prawdopodobieństwo, że oszuści zostaną lokatora w domu jest teraz największe. Wachlarz działań domokrążców z ofertą na "tani prąd" jest coraz szerszy – ostrzega gazetaprawna.pl.
PARP przedłużył okres świadczenia usługi w zakresie zwiększania efektywności energetycznej przedsiębiorstw. To już ostatnia szansa na skorzystanie z doradztwa Krajowego Systemu Usług – informuje wnp.pl.
Gwarantowana stawka za kWh była jeszcze niedawno propozycją głównie niezależnych sprzedawców prądu. Sytuacja jednak nieco się zmieniła – o klienta zaczęła zabiegać także tzw. „wielka piątka”, która nierzadko oprócz stałej ceny wprowadziła do swoich ofert różnego rodzaju usługi dodatkowe.
W ofercie Polskiej Grupy Energetycznej pojawiła się nowa propozycja „Prąd jak prąd”. Klienci, którzy postanowią z niej skorzystać zapewnią sobie stałą cenę energii do końca 2017 roku. Do wyboru są także usługi dodatkowe.