Od stycznia do końca kwietnia 2015 roku sprzedawcę prądu zmieniło blisko 60 tys. odbiorców. W sumie od uwolnienia rynku na przeniesienie swojego rachunku zdecydowało się 328 975 gospodarstw domowych oraz 139 752 przedsiębiorstw – podaje URE. Liczba zmian sprzedawcy energii zbliża się zatem do 0,5 mln.
Małe oraz średnie przedsiębiorstwa wydają krocie na energię elektryczną. Większość z nich może w łatwy sposób zredukować te koszty – wynika z audytu przeprowadzonego przez Polski Prąd SA. W radiowej Jedynce Paweł Owczarski, prezes tej spółki mówił, jakie błędy popełniają przedsiębiorcy.
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej nie musi oznaczać konieczności otrzymywania dwóch osobnych faktur za dystrybucje i energię czynną. Firmy energetyczne coraz częściej proponują umowy kompleksowe, które umożliwiają rozliczanie się za prąd w ramach jednego rachunku – informuje Newseria Biznes.
Sprzedaż prądu oraz gazu przez sprzedawców niezależnych, w tym telekomów czy operatorów telewizji kablowych daje odbiorcom możliwość zmniejszenia wysokości faktur. Jest to zasługa m.in. Towarowej Giełdy Energii, czyli pośrednika pomiędzy wytwórcami a sprzedawcami – podkreśla Money.pl
Planujesz zmienić sprzedawcę energii elektrycznej? Pamiętaj o nowelizacji prawa konsumenckiego. Jeśli firma energetyczna nie poinformuje Cię, iż masz możliwość odstąpienia umowy w ciągu 14 dni otrzymasz aż 12,5 miesiąca na rezygnacje bez żadnych konsekwencji. Nowy dostawca powinien także wysłać wszystkie dokumenty w formie papierowej lub na trwałym nośniku – informuje gazetaprawna.pl
Niższe opłaty za energię elektryczną może mieć każdy z nas. Wystarczy pamiętać o kilku wskazówkach, a Twoje rachunki za prąd mogą być sporo niższe. Prezentujemy 15 sprawdzonych metod.
Urząd Regulacji Energetyki podał najnowsze dane odnośnie liczby zmian sprzedawcy energii elektrycznej. W pierwszym kwartale 2015 roku na taki krok zdecydowało się 30,9 tys. klientów indywidualnych oraz 14,2 tys. odbiorców instytucjonalnych i biznesowych. W sumie nowego sprzedawcę wybrało już 455 617 odbiorców.
Co zrobić, aby opłaty za energię elektryczną były niższe? Są tylko dwa sposoby: zmienić sprzedawcę prądu oraz sposób użytkowania energii. W tym drugim mają nam pomóc inteligentne liczniki – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.
Na pełne uwolnienie rynku energii elektrycznej w ciągu najbliższych lat raczej nie mamy co liczyć – wynika z rozmowy jaką przeprowadziła „Rzeczpospolita” z Maciejem Bando, prezesem Urzędu Regulacji Energetyki.
Właśnie ruszyła druga edycja kampanii „Wybieraj mądrze. Sprawdź, kto sprzedaje Ci energię” organizowanej przez Towarzystwo Obrotu Energią. Jej celem jest uświadamianie konsumentom energii ich praw oraz promowanie uczciwych praktyk rynkowych poprzez przyznawanie certyfikatów Rzetelnego Sprzedawcy.
21 kwietnia br. ruszy druga edycja kampanii „Wybieraj mądrze. Sprawdź, kto sprzedaje Ci energię”. Organizator - Towarzystwo Obrotu Energią ma w planach nie tylko zwiększanie świadomości odbiorców energii, ale i także promowanie rzetelnych sprzedawców prądu przyznając im certyfikaty.
W wyniku otwarcia rynku energii w roku 2007 prawo do swobodnego wyboru dostawcy prądu nabyły także jednostki samorządu terytorialnego. Na co zwrócić uwagę przy przetargu na dostawę energii elektrycznej?