W nocy z soboty na niedzielę w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy cofamy wskazówki zegara z godziny 3.00 na 2.00. Jak ta zmiana wpływa na nasze zdrowie czy zużycie energii?
W naszych domach działa coraz więcej elektronicznych urządzeń, mimo tego zużycie energii elektrycznej spada. Jak to możliwe? – zastanawia się portal wysokienapiecie.pl.
Komisja Energii w amerykańskim stanie Kalifornia opracowała właśnie wytyczne dla producentów komputerów, które wymuszą na nich zredukowanie zużycia energii przez podzespoły – pisze Onet.pl.
Hausemarket.pl donosi, że posiadając inteligentny dom można sporo zaoszczędzić. Zużycie gazu w takich budynkach jest o 70% mniejsze, a zużycie prądu spada średnio o 30%.
Szwajcarscy naukowcy znaleźli rewelacyjną metodę na pozyskiwanie prądu z wody. Zespół z Politechniki w Lozannie opracował sposób wytwarzania energii za pomocą zjawiska osmozy – donosi „Rzeczpospolita”.
Dzięki dotykowemu gadżetowi firmy Sense można dowiedzieć się, ile dokładnie energii elektrycznej pochłaniają wszystkie urządzenia w naszych domach. Produkt kosztuje 299 dolarów – informuje globenergia.pl.
Zdaniem europosłów powinna nastąpić aktualizacja skali efektywności energetycznej. Nowe oznakowanie urządzeń energetycznych powinno nadążać za postępem technologicznym.
W ubiegły piątek zużycie energii w Polsce ponownie znacząco wzrosło. Zapotrzebowanie na moc osiągnęło rekordowy poziom 22750 MW. To oznacza, że rekord z 23 czerwca br. został pobity o 116 MW. Elektrownie węglowe już borykają się z problemami z chłodzeniem – donosi wysokienapiecie.pl.
Lodówka czy zamrażarka z uwagi na to, że pracują non stop są uważane za urządzenia prądożerne. Mniejsze opłaty za energię elektryczną generują sprzęty o wysokiej klasie energetycznej.
Choć okres świąteczny generalnie nie kojarzy się z oszczędnością to według badań ISO New England właśnie w wielkanocną niedzielę drastycznie spada zużycie energii elektrycznej. O ile?
Ciepła zima oznacza sporo niższe rachunki za energię. Według danych podanych przez Główny Urząd Statystyczny ¾ naszych wydatków na energię idzie na ogrzewanie, reszta na prąd i podgrzanie wody – donosi wyborcza.biz.
Obecna ustawa o efektywności energetycznej wygasa na końcu 2016 roku. Projekt ustawy dotyczy m.in. zmniejszenia zużycia prądu oraz podwyższenia sprawności produkcji energii – donosi gazetaprawna.pl.