Jak podaje Eurostat w 2016 roku udział odnawialnych źródeł energii w zużyciu prądu w krajach Wspólnoty był na poziomie 17%. Docelowo w 2020 roku ma wynieść 20%, a w 2030 roku co najmniej 27%.
Rada Ministrów w dniu dzisiejszym przyjmie uchwałę w sprawie Krajowego Planu Działań, które dot. efektywności energetycznej. Autorem projektu tej uchwały jest resort energii – pisze wnp.pl.
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny generalnie w latach 2005-2016 zużycie prądu w polskich gospodarstwach domowych spada. W ubiegłym roku zanotowano jednak nieznaczny wzrost.
Wczoraj o godzinie 13.15 w Polsce padł rekord zapotrzebowania na energię elektryczną w okresie letnim – informują Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Spółka jednocześnie uspokaja, że prądu nie braknie.
Wczoraj o godzinie 13.30 zapotrzebowanie na moc w Polsce wyniosło 22 883 MW. To o 135 MW więcej niż ubiegłoroczny letni rekord – informuje „Rzeczpospolita”.
Małe oraz średnie firmy będą mogły zarabiać na ograniczeniu poboru energii elektrycznej w okresie kiedy polski system elektroenergetyczny będzie mocno obciążony. Ma to zapobiec wystąpieniu blackoutu.
W poniedziałek padł rekord zapotrzebowania na moc w systemie energetycznym. Po raz pierwszy w historii przekroczono 26 GW poboru mocy – informuje Money.pl.
Na świecie jest kilka miejsc, gdzie energia wiatrowa pokrywa w 100% zapotrzebowanie na prąd. Są jednak takie obszary, gdzie elektrownie wiatrowe nie są zbytnio popularne. Obliczono, że do zasilenia całego świata wystarczy około 4 mln wiatrowych turbin – donosi businessinsider.com.pl.
W naszych domach działa coraz więcej elektronicznych urządzeń, mimo tego zużycie energii elektrycznej spada. Jak to możliwe? – zastanawia się portal wysokienapiecie.pl.
Zużycie energii elektrycznej w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku wzrosło, a krajowa produkcja prądu spadła. Braki uzupełnił zwiększający się import energii – donosi gramwzielone.pl.
Komisja Energii w amerykańskim stanie Kalifornia opracowała właśnie wytyczne dla producentów komputerów, które wymuszą na nich zredukowanie zużycia energii przez podzespoły – pisze Onet.pl.
Dzięki dotykowemu gadżetowi firmy Sense można dowiedzieć się, ile dokładnie energii elektrycznej pochłaniają wszystkie urządzenia w naszych domach. Produkt kosztuje 299 dolarów – informuje globenergia.pl.