Aktualności
Start Aktualności Dlaczego telekomy sprzedają prąd?
Artykuł

Dlaczego telekomy sprzedają prąd?

Telefon komórkowy, telewizja, usługi bankowe, a na dokładkę energia elektryczna – tyle proponują firmy telekomunikacyjne. Z jakiego powodu Plus czy Orange rozszerzają swoją ofertę o prąd? Bo w cenie jest teraz lojalność klientów – pisze wyborcza.biz.

Fot.Flickr.com, okalkavan

Telefonia ma się gorzej

Okazuje się, że biznes telefoniczny nie ma się zbyt dobrze, dlatego też firmy szukają dodatkowych zysków. Rynek telekomunikacyjny jeszcze kilka lat temu był bardzo prosty. Klientom oferowano tylko usługi głosowych połączeń i SMS-y. W ostatnich kilku latach można obserwować boom na miks usług typu: komórka z kablówką, czy kablówka z Internetem. Dziś najwięksi w branży wprowadzają do swoich pakietów usług kolejną opcję: sprzedaż prądu.

Orange Energia

Jak podaliśmy wczoraj, zarząd Orange po pozytywnych wynikach pilotażu postanowił sprzedawać energię elektryczną na terenie całej Polski. W najbliższych dniach mają zostać ogłoszone szczegóły tej oferty. Pomarańczowy telekom prąd będzie kupować od spółki Polenergia Obrót SA, która wchodzi w skład Kulczyk Investments. Orange Energia ma wpłynąć na zwiększenie lojalności klientów. Według informacji wyborcza.biz firma telekomunikacyjna będzie mieć marże na poziomie 1-2%.

Przełącz prąd na Plus

Z kolei Plus swoją ofertę sprzedaży energii elektrycznej rozwija już od listopada 2013 roku. To naturalne połączenie, bowiem właściciel telekomu Zygmunt Solorz-Żak angażuje się w energetykę. Grupa Solorza jest akcjonariuszem Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Niedawno firma telekomunikacyjna ruszyła z kampanią reklamową "przełącz prąd na Plus".

Tauron i T-Mobile

T-Mobile razem z Tauronem proponowali tylko namiastkę miksu usług. Trwająca do końca stycznia promocja polegała na maksymalnie 20% zniżce na startery karty SIM lub abonament telefoniczny w przypadku zakupu produktu z oferty Tauron. Póki, co ani telekom, ani dostawca energii nie podsumowali tej współpracy.

Celem lojalność klientów

Każda dodatkowa usługa, w którą "wejdzie" klient wiąże go jeszcze bardziej z daną firmą. Europejskie telekomy energię elektryczną wprowadziły do swojej oferty już cztery, pięć lat temu. Oprócz przywiązywania klienta do firmy zyskują także przychody, pomimo że marże są tu raczej symboliczne. Być może telekomy będą także sprzedawać gaz, tak jak to ma miejsce na Węgrzech. Zmiana dostawcy energii stała się w Polsce w ostatnim roku dosyć popularna, szczególnie wśród gospodarstw domowych. Nowego sprzedawcę prądu ma już ponad 410 tys. odbiorców.

Agnieszka Kierzkowska, redaktor naczelna

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj ceny energii elektrycznej
dla domu:

Noc: 30%
Dzień: 70%
Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy
Zobacz też inne aktualności
Rachunek za prąd przeniosło już ponad 455,6 tys. odbiorców!
06 Maj 2015

Rachunek za prąd przeniosło już ponad 455,6 tys. odbiorców!

Urząd Regulacji Energetyki podał najnowsze dane odnośnie liczby zmian sprzedawcy energii elektrycznej. W pierwszym kwartale 2015 roku na taki krok zde...
Trwa loteria dla klientów Taurona Sprzedaż
06 Listopad 2015

Trwa loteria dla klientów Taurona Sprzedaż

Tauron ogłosił loterię dla swoich klientów. Wygrać można m.in. samochód hybrydowy marki Toyota, skutery oraz rowery elektryczne.
Ogrzewanie na prąd – projekt Tauronu na Podhalu
23 Październik 2017

Ogrzewanie na prąd – projekt Tauronu na Podhalu

Tauron w ramach projektu „Eko-Tatry” będzie testować nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego. Systemy będą montowane w domach jednorodzinnych o p...
Kodeks dobrych praktyk dystrybutorów prądu
15 Luty 2016

Kodeks dobrych praktyk dystrybutorów prądu

Powstał Kodeks Dobrych Praktyk Operatorów Systemów Dystrybucyjnych. Dokument, który sporządziło Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elekt...
Zwrot za prąd w Tauronie
10 Kwiecień 2017

Zwrot za prąd w Tauronie

Tauron ruszył z nowym programem klienckim „Zwrot za prąd”. Obecni i nowi klienci indywidualni sprzedawcy mogą zyskać nawet 760 zł. Na czym polega „Zwr...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7