Tauron ogłosił loterię dla swoich klientów. Wygrać można m.in. samochód hybrydowy marki Toyota, skutery oraz rowery elektryczne.
Polacy szczególnie w sezonie grzewczym muszą się liczyć ze sporymi wydatkami. Jak wynika z danych Eurostatu co dziesiątą złotówkę wydajemy na energię: prąd, gaz czy opał. Więcej płacą tylko Czesi i Słowacy – donosi tvn24bis.pl.
Czy od nowego roku nasze rachunki wzrosną? O prognozę ceny energii dla klientów indywidualnych oraz biznesowych w 2016 roku poprosiliśmy Roberta Rutowicza, Dyrektora Departamentu Obrotu Energią Elektryczną i Gazem w firmie Polkomtel Sp. z o.o.
Do stycznia 2016 roku będzie trwać zmiana informatycznego systemu obsługi klientów – informuje Enea. Poznańska spółka zmienia m.in. numery do opłacania rachunków za prąd. Obecnie wprowadzane są zmiany na obszarze wielkopolskim.
Od początku listopada można korzystać w nowego serwisu sprzedażowego Tauronu. Za pomocą Tauron24.pl odbiorcy prądu mogą m.in. zawierać online umowy na zakup nowych produktów.
We wrześniu br. na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej zdecydowało się 7 267 gospodarstw domowych oraz 2 604 odbiorców instytucjonalnych i biznesowych – podał Urząd Regulacji Energetyki. To odpowiednio o 50% i 94% więcej w porównaniu do sierpnia 2015 roku.
Jak pisze nettg.pl powołując się na portal mining.com w ciągu ostatnich dwudziestu lat znacznie zmienił się udział poszczególnych źródeł w wytwarzaniu energii elektrycznej. Zmniejsza się rola paliw stałych, a zwiększa Odnawialnych Źródeł Energii.
W piątek Jerzy Kurella Prezes Tauronu na konferencji mówił, że najbardziej optymalnym modelem jest połączenie Tauronu, Enei oraz Energi. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że brane są pod uwagę też nowe koncepcje m.in. połączenia Tauronu z PGNiG.
Prezes Tauronu Jerzy Kurella na konferencji poinformował, że najbardziej optymalne byłoby połączenie trzej gigantów energetycznych: Tauronu, Enei oraz Energi.
Jak donoszą eksperci w sektorze energetyki najdynamiczniej będą się rozwijać źródła odnawialne. Tam też znajdziemy zatrudnienie. W roku 2030 w Polsce w tej branży ma pracować nawet 42 tys. osób – informuje „Rzeczpospolita”.
Niedaleko Torunia Grupa Energa uruchomiła największą w naszym kraju farmę fotowoltaiczną. Elektrownia słoneczna o mocy blisko 4 MW powstała na terenie gminy Czernikowo i kosztowała ponad 20 mln zł. W skali roku farma ma wytwarzać 3500 MWh energii.
Maroko zamierza wykorzystać potencjał energii słonecznej. Już w przyszłym miesiącu do miliona gniazdek popłynie prąd z Noor – największej na świecie elektrowni słonecznej o powierzchni 120 km2. Koszt tej inwestycji to 9 mld dolarów – donosi gazeta.pl