Aktualności
Start Aktualności Uwaga na te ładowarki. Mogą porazić prądem!
Artykuł

Uwaga na te ładowarki. Mogą porazić prądem!

Na stronie internetowej europejskiego systemu ostrzegawczego pojawił się komunikat, w którym Komisja Europejska informuje o niebezpiecznych ładowarkach. Jak je rozpoznać?

Chińskie ładowarki

Komisja Europejska przeprowadzając testy ładowarek wykryła wady niektórych z nich. Wadliwy sprzęt w trybie natychmiastowym ma zniknąć ze sklepów. Serwis instalki.pl podkreśla, że chodzi tu o niektóre chińskie ładowarki, które są znane z ogromnej awaryjności. Jakość wykonania tych urządzeń jest kiepska, a korzystanie z nich grozi porażeniem prądem. Na liście wadliwych produktów znajdują się ładowarki Emy, Proda, Powerful. Na niektórych ładowarkach nie ma w ogóle informacji o producencie, a jeszcze inne są oznaczone następującymi kodami: JM-T0XX, EP-TA20EWE, ES-D06, A1400, RP-U21 oraz MY-222. Producenci tych ładowarek złamali europejski standard oznaczony kodem EN 60950 dotyczący bezpieczeństwa i izolacji przed prądem.

Niebezpieczne produkty

Jedna z wadliwych ładowarek jest wierną kopią popularnych białych wtyczek marki Samsung. Jak je odróżnić? Oryginalny produkt jest produkowany w Wietnamie, a na podróbce znajdziemy informacje: Made in China. Na niektórych ładowarkach nie jest podawane miejsce pochodzenia. Wówczas można porównać znaczek CE. Jest to deklaracja producenta, że dany produkt spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej. Chińskie produkty niejednokrotnie nie spełniają wymaganych certyfikatów, dlatego w celu zwiększenia ich sprzedaży wprowadzono niemal identyczne oznaczenie CE. Różnica pomiędzy nimi jest minimalna. Znaczek China Export ma mniej zaokrągloną literę C, która ponadto jest bardziej oddalona od litery E. Produkty z tym oznaczeniem przeważnie nie spełniają europejskich norm.

Agnieszka Kierzkowka, Redaktor naczelna

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
Zobacz też inne aktualności
Jesteśmy źle informowani!
13 Styczeń 2015

Jesteśmy źle informowani!

Prawie 27 urządzeń na 100 jest źle oznakowanych, kto za to płaci? Oczywiście My, wprowadzeni w błąd wybieramy sprzęt, który może nie spełnić naszych o...
Zużyty sprzęt elektroniczny – jak się go pozbyć?
14 Lipiec 2015

Zużyty sprzęt elektroniczny – jak się go pozbyć?

W ubiegły piątek Sejm RP uchwalił ustawę dotyczącą zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. Ma ona znacznie ułatwić pozbywanie się starych...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7