Poradniki
Start Poradniki Opłata handlowa TAURON
Artykuł

Opłata handlowa TAURON

Rachunki w wersji papierowej są dla nas wygodne, ale musimy za nie płacić. Okazuje się, że nie mało, ile TAURON liczy sobie za obsługę Klienta?

Opłata handlowa TAURON

Za co tak naprawdę pobierana jest opłata handlowa? Dla odbiorcy ma ona szczególne znaczenie, ponieważ znacząco wpływa na wysokość naszych rachunków za energię. Sprzedawcy energii informują nas o cenach energii, a robią to tym chętniej, kiedy jest ona niższa od naszej obecnej stawki za kWh. Informacja o wysokości opłaty handlowej pojawia się w cenniku, ale nikt chętnie o niej nie wspomina. Tym czasem miejmy świadomość, że nam, konsumentom należy się rzetelna, jasna i jednoznaczna informacja o tym, co proponuje nam sprzedawca. Cena za energię elektryczną, jaką przyjdzie nam zapłacić zawiera wliczoną przez sprzedawcę marżę, która stanowi jego dochód. Chociaż kontrakty na prąd opiewają na miliony to sprzedawcy marżę naliczają niewielką, zatem opłata handlowa stanowi sporą część ich dochodu.

Tauron ceny

Tauron proponuje kilka ofert na prąd wraz z opieką serwisanta bądź elektryka. W przypadku oferty na prąd z Elektrykiem 24 H, miesięczna opłata handlowa wynosi 7,98 złotych. Przez pierwszy miesiąc TAURON rezygnuje z opłaty handlowej, ale jedynie przy umowie na 3 lata. Łatwo obliczyć, że to aż 279 złotych więcej przy kontrakcie 3 letnim i 183,53 złote przy umowie na 2 lata. Takie nadmierne obciążenie z pewnością nie zachęca do zmiany tych, którzy na prądzie chcą oszczędzać. Koszt rośnie, jeśli wybierzemy ofertę na Prąd z Serwisantem 24 H. Opłata handlowa to już koszt w wysokości 12,96 zł, w ramach promocji nie uiszczamy jej jedynie w pierwszym miesiącu. To koszt aż 453 złotych, rozłożony na 3 lata. W tej cenie otrzymujemy nie tylko opiekę Biura Klienta, fakturę papierową bądź elektroniczną, ale opiekę serwisanta czy elektryka, który w razie potrzeby zjawi się w naszym domu w ciągu 24 godzin. W tym wypadku Tauron rekompensuje sobie pakiet assistance jaki proponuje.

Opłata handlowa ma pokrywać wydatki

Prowadzenie Biur Obsług Klienta, których Tauron ma około 40, wszystkie ulokowane na terenach swojego działania. Wysyłka i przygotowanie rachunku, wdrożenie i utrzymanie platformy informacyjnej Tauron eBOK czy obsługa infolinii, to wszytko kosztuje. Opłata handlowa ma zrekompensować tego typu wydatki. Czytając to pewnie nie będziecie zadowoleni, że płacicie za obsługę klienta, a i tak musicie wyczekiwać na kontakt z konsultantem. Miejmy nadziej, że sytuacja ta się poprawi i nie dobije się to wysokości opłaty dodatkowej.

Grażyna Kulik, Redaktor

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Taryfa G12w Energa
05 Maj 2015
Literowe oznaczenie w przy kodzie taryfowym oznacza tańszą energię w weekendy, jakie ceny proponuje Energa?
Energa opłata stała 2017
19 Styczeń 2017
O nowych stawkach taryfowych, które wzrosły o kilka procent głośno było już przed nowym rokiem. Ile teraz wynoszą stawki opłat dystrybucyjnych Energa?...
Taryfa RWE G11
05 Maj 2015
Najpopularniejsza taryfa wśród taryf, przeznaczona dla gospodarstw domowych. Sprawdza się w domach, w których energia elektryczna pobierana jest w dzi...
Spadną rachunki za gaz. Sprawdź o ile!
29 Styczeń 2018
Urząd Regulacji Energetyki zdecydował o obniżce stawek za dystrybucje paliwa gazowego. Opłaty te mają być mniejsze średnio o ponad 7 procent.
Energa opłata abonamentowa
19 Styczeń 2017
Wzrost taryf dotknie każdego. Opłata handlowa u sprzedawcy i abonamentowa u dystrybutora zawsze podwyższały rachunki za energię. O ile można znaleźć o...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7