Jak uważają eksperci połączenie kopalń z firmami energetycznymi spowoduje wzrost cen energii elektrycznej. Inni z kolei zwracają uwagę, że elektrownie i tak potrzebują narodowego surowca, jakim jest węgiel. Rząd od kilku dni prezentuje plan ratowania Kampanii Węglowej, która przynosi rocznie milionowe straty.
Zdaniem prezesa Rady Krajowej Federacji Konsumentów ceny energii w naszym kraju będą rosły. W rozmowie z PAP Kamil Pluskwa-Dąbrowski podkreślał, że ceny prądu dla gospodarstw domowych zależeć będą m.in. od polityki rządowej oraz regulacyjnej. Sporo do powiedzenia ma też pakiet klimatyczno-energetyczny UE.
Jak już wczoraj informowaliśmy opłaty za energię elektryczną pójdą w górę o średnio 1,8%. Główną przyczyną tej podwyżki są wyższe stawki opłat za dostarczanie prądu do naszych gniazdek. Wieczorem zapadła także decyzja odnośnie taryf gazowych - cena gazu 2015 ma nieco spaść.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził właśnie taryfy energetyczne. Nowe stawki dla gospodarstw domowych, które wejdą w życie 1 stycznia 2015 spowodują, że nasze rachunki za prąd wzrosną średnio o 1-2 złote.
Ceny prądu dla klientów indywidualnych powinny w 2015 roku spaść. Sprzedawcy energii elektrycznej znajdują się pod coraz większą presją. Konkurencja na rynku jest coraz większa. Regulator natomiast nalega na obniżenie opłat za dystrybucje. Niskie marże ze sprzedaży energii powodują, że firmy energetyczne szukają innych rozwiązań.
Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita” wielu sprzedawców energii elektrycznej jest bardzo zainteresowanych ogłoszonym z ubiegłym tygodniu przetargu na zakup prądu dla warszawskiego metra, a konkretnie drugiej linii.
W ciągu najbliższych kilkunastu dni okaże, się czy będziemy musieli głębiej sięgać do portfeli płacąc rachunki za energię elektryczną. Wówczas Urząd Regulacji Energetyki zatwierdzi taryfy energetyczne dla odbiorców indywidualnych na rok 2015 – donosi wyborcza.biz
„Rzeczpospolita” informuje, że Ministerstwo Gospodarki nie zgodzi się na wdrożenie mechanizmu maksymalnych cen na energię elektryczną w taryfach dla odbiorców indywidualnych. Z taką propozycją wystąpił Urząd Regulacji Energetyki.
Jak donosi „Gazeta Wyborcza” w tym roku sprzedawcę energii elektrycznej zmieni rekordowa liczba osób. W pierwszych trzech kwartałach zrobiło to już 116 tys. Polaków. Z danych URE wynika, że w roku ubiegłym taką decyzję podjęło 59 tys. gospodarstw domowych. Jest zatem duży progres.
Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że w roku 2015 prawdopodobnie wzrosną opłaty za przesył, które mają spory udział w wysokości naszego rachunku za prąd. Wszystko okaże się w drugiej połowie grudnia, kiedy zapadną decyzje URE odnośnie stawek dystrybucyjnych oraz taryf za sprzedaż energii dla klientów indywidualnych.
Dzięki naszej porównywarce możecie samodzielnie obliczyć ile zyskacie na zmianie sprzedawcy prądu.
Jest dobra wiadomość dla prosumentów – osób będących jednocześnie producentem i konsumentem energii elektrycznej. Sprzedając swoje nadwyżki do sieci będą mogli otrzymywać sto procent rynkowej ceny prądu.