Sprzedawca z urzędu musi odkupić nadwyżkę energii, która powstała z odnawialnych źródeł, czy to się opłaca?
Podajemy ceny energii elektrycznej największych firm sprzedażowych, a z nich wyliczamy średnią.
Jak donosi „Rzeczpospolita” Polsce udało się wywalczyć kompromis w sprawie pakietu klimatycznego. Dzięki temu ceny prądu mają nie wzrosnąć, a polskie elektrownie nadal będą preferencyjnie traktowane. Wszystko wskazuje, że weto nie będzie jednak potrzebne.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że lodówka to największy pożeracz energii. Warto się więc dowiedzieć jaką wybrać, aby nie roztopiła naszych finansów.
Komisja Europejska chce obniżenia do 2030 roku emisji dwutlenku węgla o 40% poniżej poziomu z początku lat dziewięćdziesiątych. Pakiet klimatyczno-energetyczny w tej formie oznacza dla polskich konsumentów jedno: wyższe rachunki za prąd.
Firmy energetyczne często proponują umowę na okres dwóch, trzech lat i gwarantują stałą cenę energii elektrycznej. Czy to jest skuteczna ochrona przed rosnącymi cenami prądu, czy może finansowa pułapka?
Od stycznia URE ma mieć wpływ tylko na maksymalne ceny prądu dla gospodarstw domowych. Dzięki temu na rynku energii ma się rozpocząć walka o klientów. To także pierwszy krok do uwolnienia cen, co może oznaczać wyższe rachunki za prąd.
Jak informuje PAP, Prezes URE odmówił sprzedawcom prądu zatwierdzenia zmian taryf. To oznacza, że do końca tego roku nie będzie podwyżek cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych.
Sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło ponad 211 tysięcy gospodarstw domowych i około 113 tysięcy odbiorców biznesowych oraz instytucjonalnych – tak wynika z monitoringu Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki przygotowanego na koniec pierwszego półrocza br.
Jak podaje dzisiejsze wydanie „Rzeczpospolitej” prezes URE ma zamiar zaproponować zmiany w rozporządzeniu taryfowym. Rachunki za prąd mogą się zmniejszyć dzięki tzw. cenom maksymalnym energii elektrycznej dla odbiorców.
Ceny energii elektrycznej ciągle rosną. Taka tendencja raczej będzie się utrzymywać. Wygląda na to, że czasy taniego prądu mamy już dawno za sobą. Czy można cos zrobić, aby zapobiec wysokim opłatom za energię?
Gwarancja ceny energii na rachunku to w ostatnim czasie bardzo popularna oferta sprzedawców prądu. Jednak czy jeśli się na nią zdecydujesz, to będziesz mieć tańszy prąd? Czy taki stan rzeczy doprowadzi do podwyżki Twoich rachunków?