W ubiegłym miesiącu ceny spadły wyraźnie na stacjach paliw. Ceny gazu poszły w górę, stabilne są natomiast ceny prądu, ciepła oraz paliw stałych – donosi WiseEuropa.
Jak wynika z danych Eurostatu w drugiej połowie ubiegłego roku ceny energii elektrycznej dla domu były niższe o 2,3% w porównaniu do analogicznego okresu 2015 roku. To jak zauważa wysokienapiecie.pl pierwszy od dekady spadek cen.
Przejęcie przez Polską Grupę Energetyczną aktywów należących do francuskiego koncernu EdF przypieczętuje monopolizację energetyki w Polsce. Kontrolowane przez skarb państwa koncerny będą w sumie miały aż 70% udział w produkcji prądu – pisze na łamach RP.pl Krzysztof Adam Kowalczyk.
Jak informuje WiseEuropa w marcu ceny energii spadły średnio 0,6%. Największy spadek cen zanotowano w przypadku gazu (o 1,5%) i paliw transportowych (o 1,3%). Z kolei cena prądu dla gospodarstw domowych pozostała na tym samym poziomie.
Jak pisze „Rzeczpospolita” ceny hurtowe energii elektrycznej mogą spaść dzięki większemu importowi. Takiego zdania są autorzy raportu Forum Energii. Eksperci jednak są podzieleni, jeśli chodzi o skutki importu prądu dla polskiej gospodarki.
Wczoraj Polskie Sieci Elektroenergetyczne przedstawiły nową strategię. „Rzeczpospolita” postanowiła przeanalizować czy zmiany wpłyną na ceny energii dla odbiorców końcowych.
Jak zwraca uwagę „Rzeczpospolita” już piąty miesiąc z rzędu rosną koszty związane z zakupem prądu oraz paliw przez klientów indywidualnych. Trend ten ma się utrzymać na dłużej.
Organizacje zrzeszone w Koalicji Klimatycznej ostrzegają, że ustawa o rynku mocy przełoży się na podwyżki cen energii elektrycznej. Najmocniej wzrost stawek odczują małe i średnie firmy – informuje Money.pl.
Ceny energii elektrycznej w Polsce pomimo fali mrozów i wzrostu zapotrzebowania na energię nie poszły w górę. Tymczasem na rynku niemieckim czy francuskim można zauważyć spore wzrosty cen. Jak tłumaczy Bartłomiej Derski z WysokieNapiecie.pl to efekt pracy elektrociepłowni oraz farm wiatrowych.
Od 16 stycznia 2017 roku dla klientów indywidualnych jest dostępna nowa oferta Energi. „Fachowcy z energią” to całodobowa i bezpłatna pomoc w razie awarii domowych oraz gwarancja stałej ceny prądu.
Prokuratura Generalna w Hiszpanii rozpoczęła dochodzenie w sprawie drastycznego wzrostu cen prądu. W ostatnim czasie ceny energii elektrycznej poszły w górę aż o połowę – donosi polskieradio.pl.
Od stycznia płacimy więcej za prąd. W górę nie poszły stawki za kilowatogodzinę, ale opłaty za dystrybucje energii elektrycznej. Podwyżki najdotkliwiej odczują niewielkie przedsiębiorstwa. To może je skłonić do inwestowania we własne źródła produkcji prądu – ocenia prezes IEO.