Kiedy w sposób gwałtowny rośnie produkcja energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych to odbiorcy mogą zostać wynagradzani za korzystanie z prądu. Od kilku lat takie sytuacje występują w Niemczech – pisze Money.pl.
Jak donosi agencja IAR we Francji jeszcze w tym okresie zimowym może zabraknąć energii elektrycznej. Meteorolodzy zapowiadają, że potężne mrozy utrzymają się jeszcze przez dłuższy czas.
Zdaniem „Rzeczpospolitej” w ciągu pięciu najbliższych lat ceny energii elektrycznej oraz opłaty dystrybucyjne mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie.
Liderzy europejskich statystyk dot. rozwoju OZE, czyli Niemcy i Dania mają najdroższy prąd wśród krajów Europy Środkowej. Ceny energii dla gospodarstw domowych są tam wysokie pomimo niskich cen na rynku hurtowym – donosi wnp.pl.
Open Finance oblicza, że zapotrzebowanie na energię cieplną jest na razie o ponad 8 proc. niższe niż w zeszłych latach. Przez co Polacy mogą zauważyć oszczędności rzędu kilkuset złotych.
Pod koniec ubiegłego tygodnia prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy energetyczne dla dystrybutorów i sprzedawców prądu z urzędu. Opłaty za dystrybucje wzrosły średnio o 5,6%, a stawki za kWh spadły średnio o 4,6%.
Reformy Unii Europejskiej mogą uderzyć po kieszeni polskich konsumentów energii. Ceny energii wzrosną o 20%. W górę pójdą także ceny ciepła - pisze „Rzeczpospolita”.
Komisja Europejska zaprezentowała ostatnio zbiór przepisów, które zmienią rynek energii w UE. Z publikacji wynika, że w latach 2008-2015 prąd najbardziej podrożał w Portugalii – donosi wysokienapiecie.pl.
W Polsce co dziesiąte gospodarstwo domowe doświadcza trudności w zaspokajaniu energetycznych potrzeb w miejscu zamieszkania – informuje polskieradio.pl.
Komisja Europejska chce, aby rynek energii był nastawiony na konsumenta i zieloną energią. Nowy pakiet energetyczny nie jest przychylny polskiemu surowcowi nr 1, czyli węglowi – pisze „Rzeczpospolita”.
Od Nowego Roku będziemy więcej płacić za prąd. Rachunki za energię wzrosną o kilka złotych w skali miesiąca. Jak informuje RMF FM powodem podwyżek są koszty związane z odnawialnymi źródłami energii.
We wrześniu br. ceny energii wzrosły średnio o 1%. To oznacza, że płacimy najwięcej od początku br. W porównaniu do sierpnia ceny zarówno energii elektrycznej, jak i ciepła sieciowego były stabilne. Znacznie natomiast wzrosły ceny paliw transportowych – wynika z Monitora Cen Energii.