Nie tylko w Europie rośnie produkcja energii w biogazowniach, farmach słonecznych i wiatrowych. Niektóre państwa pomimo zagrożeń nie rezygnują z atomu. Tym czasem w Polsce stawia się na węgiel.
W pierwszym kwartale 2016 roku spółka Enea Operator przyłączyła do sieci 326 mikroinstalacji Odnawialnych Źródeł Energii. W sumie ich moc wyniosła prawie 2 MW – informuje Gramwzielone.pl.
Zarząd Energi postanowił wrócić do projektu budowy nowej elektrowni węglowej w Ostrołęce, który wstrzymano w 2012 roku. Inwestycja ma kosztować 6 mld zł – donosi Wyborcza.biz.
Do 2035 roku w wyniku zaostrzonych norm środowiskowych z naszego systemu energetycznego może zniknąć nawet 50% mocy wytwórczych – ostrzega „Rzeczpospolita” powołując się na raport PSE.
EDF Polska, jako jeden z pierwszych sprzedawców na polskim rynku energii, wprowadził ofertę sprzedaży energii elektrycznej online. Propozycja jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw.
W środę w Niemczech uruchomiono program dopłat oraz ulg podatkowych, dla osób które zdecydują się na zakup samochodu elektrycznego. Niemiecki rząd przeznaczył także środki na budowę sieci stacji ładowania takich pojazdów.
Co najmniej do końca 2016 roku ceny prądu nie ulegną zmianie. Jak poinformował w rozmowie z money.pl prezes Urzędu Regulacji Energetyki sprzedawcy energii elektrycznej nie składają wniosków o zmianę tegorocznych taryf.
Portugalia od siódmego do jedenastego maja bieżącego roku korzystała wyłącznie z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Zielona energii przez aż 107 godzin pokrywała w całości zapotrzebowanie na prąd Portugalczyków – informuje gramwzielone.pl.
Nadwyżka importu nad eksportem energii w pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku wyniosła 1 TWh. Rząd szuka pomysłu na „zatamowanie” przypływu taniej energii z Szwecji, Litwy, Niemiec i Ukrainy – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.
Zdaniem Dawida Jackiewicza, ministra skarbu państwa, tanią energię może nam zapewnić tylko węgiel. Minister zwraca uwagę, że dla ratowania górnictwa niezbędne są radykalne i rozważne działania.
Tauron będzie uczestnikiem projektu Mobistyle, którego celem jest m.in. zachęcanie odbiorców do efektywnego korzystania z prądu i ciepła. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2,4 mln euro – donosi „Puls Biznesu”.
W trakcie aukcji, którą przeprowadzono w Dubaju dla deweloperów elektrowni fotowoltaicznych złożono bardzo atrakcyjne oferty na sprzedaż prądu. Najniższa propozycja wyniosła tylko 0,0299 dolara za kilowatogodzinę.