Duża ustawa medialna nie wejdzie w życie 1 lipca br. To oznacza, opłata audiowizualna, która miała zastąpić abonament RTV i być doliczana do rachunków za energię elektryczną nie będzie pobierana od stycznia 2017 r. Wszystko zostanie póki co po staremu, bo przepisy musi zatwierdzić Komisja Europejska.
W Indiach bardzo często dochodzi do wielogodzinnych przerw w dostarczaniu energii elektrycznej. Gwarancji dostaw prądu nie ma tam miliony ludzi. Sytuacja ta ma się zmienić dzięki aplikacji mobilnej.
Z danych jakie przedstawił Eurostat wynika, że w naszym kraju są jedne z najniższych w UE cen prądu i gazu. Sytuacja już nie wygląda tak różowo, gdy rachunki za media zestawimy z zasobnością naszych portfeli – podkreśla PolskieRadio.pl.
Energa poinformowała, że kilku jej klientów otrzymało drogą e-mailową fałszywe faktury za energię elektryczną. Dostawca podkreśla, że do klientów wysyła e-mailem jedynie powiadomienie o wystawieniu rachunku, który można pobrać w eBOK.
Jak pisze „Rzeczpospolita” z uwagi na zmiany w systemie wsparcia dla prosumentów, które wprowadzi nowa ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii inwestycja w panele fotowoltaiczne może być nieopłacalna.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne tłumacząc się bezpieczeństwem energetycznym Polski zamierzają wybudować linie wysokiego napięcia. Wysokich na 70 metrów słupów nie chcą mieszkańcy Mazowsza i Wielkopolski – donosi wyborcza.biz.
W Chile energetyka słoneczna rozwija się tak dynamicznie, że prąd jest dostarczany konsumentom za darmo. W wielu częściach tego kraju ceny energii już od 113 dni utrzymują się na poziomie zerowym – informuje Forsal.pl.
PGE Obrót ostrzega swoich klientów przed e-mailami z tytułem „eFaktura za energię elektryczną”. Wiadomość może zawierać groźnego wirusa typu trojan. Sprzedawca prądu apeluje o nieotwieranie e-maila.
W najbliższym okresie zimowym w Wielkiej Brytanii ceny energii elektrycznej mogą pójść znacznie w górę. Wszystko przez anomalie pogodową nazywaną „La Nina” – informuje Forsal.pl.
Gospodarstwa domowe mogą się spodziewać wyższych opłat za energię elektryczną. W planach rządu jest wdrożenie tzw. rynku mocy, który ma skłonić producentów energii do inwestycji – pisze „Rzeczpospolita”.
Z najtańszych cen prądu mogą się cieszyć mieszkańcy Bułgarii. Najwięcej za energię płacą natomiast Szwedzi – wynika z danych podanych przez Eurostat. Jak na tle wszystkich krajów Unii prezentuje się Polska?
Przedwczoraj Parlament Europejski przyjął tzw. nieustawodawczą rezolucję dotyczącą konsumentów energii. W opinii europosłów odbiorcy powinni posiadać więcej praw na rynku energii. Dokument ten ma wpływać na projekty ustawodawcze opracowywane w Komisji Europejskiej.