Jak informuje „Gazeta Wyborcza” Polska poprosiła kraje sąsiednie o gotowość do dostarczania prądu w awaryjnych sytuacjach. Dzięki temu ma się już nie powtórzyć scenariusz z sierpnia ubiegłego roku - dostawy energii mają być stabilne.
Urząd Regulacji Energetyki po raz kolejny przygotował zbiór zasad, które powinien przestrzegać konsument energii w okresie wakacyjnym. Co radzi regulator?
Jeden z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce – Enea Operator – wdraża właśnie technologię, która umożliwia automatyczne wykrywanie uszkodzeń sieci energetycznej. Dzięki temu przywrócenie dostaw prądu może się odbyć nawet natychmiast po awarii.
Lodówka czy zamrażarka z uwagi na to, że pracują non stop są uważane za urządzenia prądożerne. Mniejsze opłaty za energię elektryczną generują sprzęty o wysokiej klasie energetycznej.
Wczoraj zatwierdzono nową taryfę na paliwo gazowe dla gospodarstw domowych oraz odbiorców biznesowych zużywających w skali roku do 25 mln m3 gazu. Niższe o 1% ceny będą obowiązywać od 1 lipca br. To już trzecia obniżka w tym roku.
Jak donosi Onet.pl Gibraltar to pierwszy europejski kraj, w którym ruszyło wytwarzanie prądu z fal pływowych. Ta metoda produkcji ma szanse w przyszłości zastąpić tradycyjne elektrownie.
Jak wynika z najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej w ciągu najbliższych dziewięciu lat koszt prądu wytworzonego w elektrowniach wiatrowych i fotowoltaicznych spadnie średnio o 59%.
Apple już od dłuższego czasu chętnie inwestuje w zieloną energię. Wybudowane przez firmę z Cupertino elektrownie słoneczne i wiatrowe zasilają serwerownie oraz sklepy. Ilość wytworzonej przez nie energii przekracza już potrzeby koncernu, dlatego jej nadmiar zamierza sprzedawać – pisze Onet.pl.
Sejm w piątek uchwalił nowelizację ustawy o wsparciu OZE. Wprowadza ona wyższe opłaty przejściowe doliczane do każdej faktury za prądu oraz brak taryf gwarantowanych dla prosumentów.
W ofercie Energi znalazła się specjalna propozycja dla rodzin, które posiadają Kartę Dużej Rodziny. Energa to jedyny sprzedawca prądu, który zdecydował się przystąpić do programu.
Urząd Regulacji Energetyki podał najnowsze dane dotyczące zmiany sprzedawcy prądu. W kwietniu br. na ten krok zdecydowało się prawie 5,5 tys. odbiorców. W porównaniu do marca liczba zmian zwiększyła się o 6,3%. W sumie nowego sprzedawcę wybrało blisko 585 tys. Polaków.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na powstanie spółki, którą powołają najwięksi w Polsce dystrybutorzy energii elektrycznej. Dzięki temu zmiana sprzedawcy prądu ma być łatwiejsza i szybsza – donosi „Rzeczpospolita”.