Poradniki
Start Poradniki Enea Infolinia – jaki jest numer?
Artykuł

Enea Infolinia – jaki jest numer?

Enea to jeden z czołowych koncernów energetycznych w Polsce. Jesteś lub chcesz zostać klientem firmy Enea? Zobacz, co możesz załatwić i dowiedzieć się dzwoniąc na infolinie Enea.

enea infolinia jaki jest numer

Numer Enea infolinia  - jaki jest numer? Kiedy jest czynna? 

611 111 111

Infolinia tej firmy energetycznej jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 - 22.00 oraz sobotę w godzinach 8.00 – 16.00.

Zamów bezpłatne porównanie Twojego rachunku

Co załatwisz dzwoniąc na Infolinię?

 • uzyskasz odpowiedzi dotyczące zmiany operatora energii - Pracownik Enei wyjaśni Ci jak wygląda proces zmiany sprzedawcy prądu,  ile będzie trwać zmiana sprzedawcy, jakie formalności należy załatwić, jak upoważnić nowego sprzedawcę do załatwienia formalności. 
 • uzyskasz odpowiedzi dotyczące zawarcia umowy kompleksowej, umowy na sprzedaż energii, umowy przyłączenia do sieci - Dzwoniąc na infolinie dowiesz się, jakie dane są niezbędne do zawarcia umowy kompleksowej, umowy na sprzedaż prądu czy umowy przyłączenia do sieci. Uzyskasz także informacje o niezbędnych dokumentach, które musisz przedstawić chcąc zawierzeć daną umowę. Możesz także wyjaśnić wszelkie Twoje wątpliwości związane z zapisami znajdującymi się w umowach oraz regulaminach czy cennikach. Z pracownikiem infolinii ustalisz także szczegóły dotyczące danej umowy.  
 • zmienisz dane do umowy - Poprzez infolinie klienci Enei mogą zmienić dane do umowy, np. adres e-mail, numer telefonu, nazwisko, nazwę i serię dokumentu tożsamości, adres do korespondencji. 
 • uzyskasz pomoc w wyborze taryfy energetycznej - Możesz wybrać np. pomiędzy taryfą jednostrefową  (stała stawka za energię przez całą dobę) a taryfę dwustrefową (różne stawki za kWh w danych godzinach). Są także tzw. taryfy weekendowe, antysmogowe. W wyborze najbardziej optymalnej dla Ciebie opcji mogą pomóc pracownicy infolinii. Prześledź z nimi swój profil zużycia energii, dowiedz się, która z taryf jest najlepsza dla Twojego gospodarstwa domowego czy Twojej firmy.  Na takiej zmianie również można zaoszczędzić. 
 • zmienisz taryfę energetyczną - Dzwoniąc na infolinie możesz dokonać zmiany w taryfie energetycznej, np. z jednostrefowej na dwustrefową. Pamiętaj, że taryfę można zmienić tylko raz na 12 miesięcy, dlatego warto dobrze przemyśleć kwestię zmiany. Jeśli się okaże dla nas niektorzystna to trzeba będzie odczekać aż rok, aby wrócić do poprzedniej taryfy czy zmienić na inną. 
 • zgłosisz zagubienie faktury - W przypadku zgubienia rachunku za energię elektryczną wystarczy zgłosić ten fakt dzwoniąc na infolinie. Enea może wystawić klientowi duplikat faktury. 
 • zgłosisz reklamacje odnośnie faktur - Uważasz, że np. znajdująca się na rachunku kwota do zapłaty, czy ilość zużutej energii nie zgadza się ze stanem faktycznym? Możesz zadzwonić na infolinię i zgłosić reklamację faktury - masz do tego prawo. 
 • uzyskasz odpowiedzi dotyczące otrzymanego wezwania do zapłaty - Pracownicy infolinii wyjaśnią dlaczego wysłano do Ciebie wezwanie do zapłaty, jak i do kiedy należy uregulować zaległe należności. Pamiętaj, że wezwanie musi mieć formę pisemną oraz zawierać dodatkowy termin na uregulowanie należności. 
 • uzyskasz informacje o zapłacie za faktury w ratach - W przypadku jeśli nie masz możliwości zapłacenia w całości należności wobec firmy energetycznej możesz zadzwonić na infolinie i dowiedzieć się w jaki sposób można płacić faktury w ratach. 
 • uzyskasz informacje o cenach oraz cennikach - Pracownicy infolinii udzielają wszelkich informacji dotyczących cenników Enei oraz cen energii elektrycznej i innych opłat. 
 • uzyskasz infromacje o Enea ebok

 

Agnieszka Kierzkowska

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


TAGI:
Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Enea taryfa G12
05 Maj 2015
Enea taryfa G12
Ta taryfa sprawdzi się w domach, w których domownicy wracają późnym wieczorem. Wówczas urządzenia takie jak telewizor, komputer, pralka czy zmywarka z...
Czytaj dalej
Oferta lipca 2017 – Enea „ENERGIA+Fachowiec”
19 Lipiec 2017
Oferta lipca 2017 – Enea „ENERGIA+Fachowiec”
Atrakcyjna i stała cena energii elektrycznej oraz pomoc specjalisty i naprawa awarii do kwoty nawet 2400 zł – to największe zalety oferty przygotowane...
Czytaj dalej
Enea płatności
24 Listopad 2016
Enea płatności
Jesteś klientem Enea? Sprawdź jak szybko i wygodnie regulować rachunki za energię elektryczną.
Czytaj dalej
Enea awarie
18 Październik 2016
Enea awarie
Na szybkim usunięciu awarii prądu zależy nie tylko konsumentom energii, ale i także podmiotowi, który odpowiada za ciągłość dostaw prądu, czyli dystry...
Czytaj dalej
Numery kont bankowych – Enea
07 Październik 2015
Numery kont bankowych – Enea
Zmiany numerów kont na obszarach: szczeciński, bydgoski. Chociaż zmiany sprzedawca wprowadził jakiś czas temu, wielu z klientów nadal nie wie komu pła...
Czytaj dalej

Sprawdź zużycie energii dla urządzeń

łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7