Poradniki
Start Poradniki Ubezpieczenie assistance, czy warto je mieć?
Artykuł

Ubezpieczenie assistance, czy warto je mieć?

W ramach uzupełnienia poprzedniego poradnika, w którym starałam się porównać najważniejsze cechy ubezpieczeń assistance, zawierających usługę napraw elektrycznych, zamieszczam odpowiedź na pytanie zadanie w temacie.

Fot. Flickr.com
Assistance co to takiego?
Usługi assistance są coraz częściej spotykane, mogą korzystać z nich od dawna właściciele pojazdów. Najbardziej powszechne jest, bowiem dodatkowe ubezpieczenie samochodowe. Na czym polegają usługi tego typu? Assistance jest to całodobowa (zazwyczaj) ochrona jaką udzielają nam odpowiedni fachowcy w razie potrzeby. Dzwoniąc pod odpowiedni numer uzyskami sprawą pomoc odpowiedniego fachowca. We wskazanym czasie zjawi się u nas pomoc, która usunie naszą usterkę.
Czy ten rodzaj usług jest przydatny?
W sumie można powiedzieć, że nie, jest jednak ale? Ile razy w domu coś się zepsuło? Cieknie woda, zatyka się odpływ, urządzenia elektryczne nie działają albo co gorsza mamy do czynienia z awarią całej sieci. Jesteś fachowcem w tej dziedzinie, masz męża fachowca? Wy nie musicie się martwić, a inni? Jeśli znacie jakąś "złotą rączkę" która jest na wasze zawołanie przyjedzie nawet o 12 w nocy, to także śpicie spokojnie. Usługi assistane są dedykowane osobom, które, w razie awarii są zdanie na siebie. Usługa assistance daje im pewność, że jeśli zajdzie potrzeba będą wiedziały do kogo się zwrócić, z regulaminu wynika też w jakim czasie zostanie wykonana napraw.
Zalety assistance
W poradniku analiza ofert assistance widać, że niektóre usługi są darmowe, jednak korzystać z nich mogą tylko określone podmioty, dokładniej osoby, które mają podpisaną umowę z danym sprzedawcą energii elektrycznej. Jest to niewątpliwie zaleta. Kolejna to komfort jaki daje nam poczucie pewności, że jak tylko wykonamy telefon do Centrum Alarmowego to w ciągu 24 czy 48 godzin usterka będzie naprawiona. Pic na wodę! Ależ nie! Fachowcy którzy mają podpisaną umowę z Centrum Alarmowym mają obowiązek odebrać telefon, zjawić się jak najszybciej u klienta i naprawić usterkę. Jeśli tego nie zrobią czeka ich kara. Zasady są proste - dajmy Wam klienta wymagamy żądamy, a potem płacimy. Analiza regulaminu przyniosła efekty no i jeśli klient udowodni, że kontakt z Centrum Alarmowym był niemożliwy, koszty naprawy pokrywa ubezpieczyciel. Wiadomo najpierw należy to udokumentować ale nie dziwmy się, sami chcemy na wszystko dowodów inni postępują tak samo zwłaszcza jeśli w grę wchodzą pieniądze.
Polak potrafi, czyli czy warto korzystać z assistance
My Polacy znani jesteśmy z tego, że nawet jak nie potrafimy to się za to zabieramy aby nie wydać złotówki. W efekcie albo coś jest naprawione prowizorycznie albo kosztuje nas dwa razy tyle. Człowiek uczy się na błędach. Obecnie tempo życia jest coraz szybie z pracy do domu z domu do pracy, a gdzie tu jeszcze pomyśleć o zaproszeniu montera. Zanim ten się zjawi naprawi mija wiele dni, a wierzcie w dużych miastach nie jest łatwo uzyskać natychmiastową pomoc. Tak więc zadzwoniłam aby zobaczyć kiedy można uzyskać pomoc, portal z fachowcami i działam. Pierwszy nie odbiera, drugi tak, ale nie dokładnie zajmuje się tym co ja bym chciała naprawić, jak to pytam? Numer mam ze strony na której się Pan reklamuje, w dziale elektryk? Tak, tak, ale on tego typu napraw się nie podejmuje. Chodziło o sprawdzenie instalacji i ewentualną modernizację bo wysadziło mi korki. Dzwonię dalej tak mogę przyjechać ale w przyszłym tygodniu. Kolejna rozmowa "tak jestem wolny ale liczę sobie za godzinę, no i Pani ponosi koszty dojazdu oraz tych no, części i materiałów." Pamiętacie program Usterka? jeśli tak wygląda polski rynek fachowców to ja dziękuję, zapłacę za to Assistance i w razie czego będę wymagać.
Grażyna Kulik, Redaktor
Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej

Zobacz też inne wpisy

Jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej i czy warto?
18 Luty 2014
Z początkiem stycznia płacimy mniej za prąd. Średnio rachunki spadły o 2,5%. Można jednak sprawić, że energia będzie kosztować nas jeszcze mniej. Jak?...
Jak funkcjonuje rynek energii  elektrycznej w Polsce?
20 Luty 2014
Choć energia elektryczna to jeden z towarów tzw. pierwszej potrzeby, to działanie rynku energii jest dla większości z nas „czarną magią”. Sprawdźmy za...
Co to jest klasa energetyczna?
27 Luty 2014
Kupując sprzęt gospodarstwa domowego zwróć uwagę na jego energochłonności. Dzięki klasie energetycznej będziesz mógł/a określić, ile będzie kosztować ...
Jak przenieść licznik elektryczny?
27 Maj 2014
Remontujesz dom albo mieszkanie i chcesz przenieść licznik energii elektrycznej? Przeczytaj nasz poradnik a unikniesz kłopotów z tym związanych. My wi...
Jaki mamy prąd w kontakcie?
03 Październik 2016
Czym cechuje się prąd, który płynie w naszych gniazdkach? Dlaczego napięcie wynosi 230V a nie np. 100V? Dowiesz się z tego poradnika.
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7