Wywiady
Start Wywiady Ilona Mroczek, Błękitna Energia: Zmiana sprzedawcy gazu to realne oszczędności
Artykuł

Ilona Mroczek, Błękitna Energia: Zmiana sprzedawcy gazu to realne oszczędności

O rozwijającym się polskim rynku gazu, procesie zmiany sprzedawcy, oszczędnościach, które wynikają z wyboru alternatywnej oferty oraz o nowej marce Energetycznego Centrum – Błękitnej Energii rozmawiamy z Iloną Mroczek, Project Manager, Energetyczne Centrum S.A.

Ilona Mroczek, Project Manager, Energetyczne Centrum S.A.

W latach 2011-2013 sprzedawcę gazu zmieniło zaledwie 429 konsumentów, a w roku ubiegłym już 6578. To duży progres, jednak nadal niewiele osób wie, że prawo do takiej zmianyposiada. Jak wygląda i ile trwa procedura zmiany sprzedawcy gazu?

Ilona Mroczek, Project Manager, Energetyczne Centrum S.A.: Wzrost dynamiki zmiany sprzedawcy gazu to miarodajny czynnik pokazujący rozwój konkurencji na rynku błękitnego paliwa. Monopol się skończył wraz z przyznaniem przez Urząd Regulacji Energetyki taryfy na sprzedaż gazu alternatywnym sprzedawcom. Mimo, że liczba podmiotów, które zmieniły sprzedawcę gazu nie jest wysoka to z roku na rok przybywa zarówno gospodarstw domowych jak i instytucji decydujących się na wybór alternatywnej oferty zakupu gazu.

Świadomość konsumentów w zakresie zmiany sprzedawcy gazu jest niestety wciąż bardzo niska.Tymczasemzmiana podmiotu sprzedającego błękitną energię jest porównywalnie prosta do zmiany operatora sieci komórkowej czy Internetu. Wszelkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy przejmuje na siebie nowy podmiot a umowę można podpisać nie wychodząc z domu. Ważne by dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dokumentami, które podpisujemy. Dlatego spotykamy się z naszymi Klientami w ich domach, żeby mieli czas na zadanie pytań i rozwiązanie wszelkich wątpliwości.

Jeżeli umowę podpisujemy na etapie sprzedaży telesales, to tak jak przy podpisywaniu umowy w domu, mamy 14 dni na odstąpienie od niech bez żadnych konsekwencji. Czyli mamy dodatkowe dwa tygodnie na spokojną analizę dokumentów i skonfrontowanie oferty z dotychczasowymi wydatkami.Sam proces przełączenia do nowego sprzedawcy trwa około 3 miesięcy. Cała procedura jest bezpłatna i nie niesie za sobą konieczności wymiany instalacji.

Czy istnieje jakieś ryzyko związane ze zmianą sprzedawcy gazu? Wiele osób obawia się np. przerw w dostawie gazu.

IM: Nie ma żadnego ryzyka związanego ze zmianą sprzedawcy paliwa gazowego. O żadnych przerwach w dostawie nie ma absolutnie mowy. Cały proces jest bezpieczny i przebiega właściwie niezauważenie przez Klienta. Jedyne co się zmienia, to podmiot wystawiający rachunki.

Dlaczego warto zmienić sprzedawcę błękitnego paliwa? Ile na takiej zmianie może zaoszczędzić gospodarstwo domowe, a ile firma?

IM: Odpowiedź jest prosta – zmiana sprzedawcy na tańszego generuje realne oszczędności. Ile Klient zaoszczędzi to zależy przede wszystkim od tego ile gazu zużywa. Im większe zużycie, tym oszczędności będą większe. Przykładowo, maksymalna oszczędność dla gospodarstwa domowego zużywającego 24 000 kWh paliwa gazowego rocznie (grupa taryfowa W3) względem cen taryfowych obecnego dostawcy wyniesie ok. 400 zł brutto na przełomie 3letniej umowy.Jeśli chodzi o przykładowąoszczędność małej firmynp. zakład fryzjerskiprzy zużyciugazu do celów opałowych44000 kWh rocznie (grupa taryfowa W3) względem cen taryfowych obecnego dostawcy wyniesie ok.450złbruttow czasie2letniej umowy.Dla porównania piekarnia – zużycie gazu do celów opałowych88000 kWh paliwa gazowego rocznie (grupa taryfowa W4) -względem cen taryfowych obecnego dostawcy wyniesie ok.900złbruttow ciągu 2 lat.

Błękitna Energia to nowa marka Energetycznego Centrum. Czym wasza oferta wyróżnia się na tle konkurencji?

IM: Po pierwsze jesteśmy pierwszym alternatywnym sprzedawcą, który przygotował tak kompleksową ofertę dla gospodarstw domowych. Mamy doświadczenie w sprzedaży i obsłudze Klienta, bo od 2011 roku działaliśmy na rynku energii elektrycznej. Po drugie sprzedajemy gaz tańszy o kilka procent w stosunku do obecnego dostawcy. I w końcu po trzecie, to co nas wyróżnia to proces sprzedaży - sprzedajemy swoje usługi w systemie D2D, czyli odwiedzamy Klientów w domu. W ten sposób nasi specjaliści mają możliwość dokładnego wytłumaczenia potencjalnemu Klientowi, na czym polega zmiana sprzedawcy gazu i ile Klient może na niej zaoszczędzić.

Rozmawiała: Agnieszka Kierzkowska

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Błękitna Energia cennik
05 Maj 2015
Błękitna Energia to marka produktów energetycznych (gaz i energia elektryczna), której właścicielem jest Energetyczne Centrum. Ceny energii jakie prop...
Jak płacić mniej za gaz?
25 Styczeń 2018
Mniejsze rachunki za gaz może płacić zarówno kilkuosobowa rodzina, jak i przedsiębiorstwo. Wystarczy zmienić sprzedawcę gazu. Jak porównać oferty i wy...
Coraz więcej sprzedawców gazu
28 Listopad 2017
Jak pisze „Rzeczpospolita” na polskim rynku gazu działa coraz więcej sprzedawców kierujących swoją ofertę do gospodarstw domowych.
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7