„Przepis na energię” to najnowsza propozycja Polskiej Grupy Energetycznej dla gospodarstw domowych. W ramach tej oferty pakietowej Dual Fuel, czyli prądu i gazu klienci otrzymują także bezpłatne Assistance Gazowe przez okres nawet 12 miesięcy.
Od początku września klienci Enei z obszaru bydgoskiego mają możliwość skorzystania z elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Dostęp do eBOK otrzymają wszyscy klienci tego dostawcy do końca 2015 roku. Jakie sprawy w Enei można załatwić bez wychodzenia z domu?
„Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że w ofertach największych firm energetycznych coraz częściej pojawiają się instalacje fotowoltaiczne. Dedykowaną propozycje dla osób chcących produkować własny prąd, czyli prosumentów mają już m.in. Tauron i PGE.
Jak dowiedział się „Parkiet” Polska Grupa Energetyczna ma zamiar ofertą dual fuel walczyć o klientów indywidualnych. Pakietowa sprzedaż prądu i gazu ma być dostępna na terenie całej Polski zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów.
W Polsce nadal odnotowywany jest wysoki poziom wykorzystania węgla do pozyskania prądu elektrycznego oraz ciepła. Jednak pozytywnym objawem w ostatnich latach jest rosnące wykorzystanie energii odnawialnych, w tym pomp ciepła, które coraz częściej wybierane są przez świadomych swoich potrzeb konsumentów.
Jak podaje portal wnp.pl w pierwszym półroczu 2015 roku hurtowe ceny prądu w Polsce były wyższe niż m.in. w Niemczech, w Szwecji czy na Słowacji. Różnica wyniosła nawet kilkadziesiąt złotych na 1 MWh.
Rządowy plan ratowania nierentownych kopalń przewiduje utworzenie Nowej Kompanii Węglowej, która ma być finansowana z pieniędzy największych firm energetycznych. 400 mln zł ma wyłożyć PGE, kolejne 500 mln m.in. Energa. Jak donosi fakt.pl za taki scenariusz zapłacimy wszyscy poprzez wyższe rachunki za energię.
Eco Energy Summit to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych z udziałem europejskich i krajowych liderów opinii, przedstawicieli administracji centralnej i samorządów, a także szerokiego grona ekspertów oraz kadry kierowniczej najbardziej znaczących firm sektora energetycznego w Polsce i krajach Unii Europejskiej.
We wtorek zapotrzebowanie na moc przekroczyło 22,3 GW. To już kolejny rekord tego lata. Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa i „Rzeczpospolita” przez kilka godzin korzystaliśmy z ukraińskiego prądu. Nasi sąsiedzi przesłali nam 135 MW mocy.
Wczoraj Urząd Regulacji Energetyki podał informacje, że w lipcu br. sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło prawie 6,2 tys. klientów indywidualnych oraz ponad 2,4 tys. przedsiębiorstw. To oznacza, że z prawa do zmiany sprzedawcy skorzystało już 496,5 tys. odbiorców.
Jak poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne z poniedziałku na wtorek przestały obowiązywać stopnie zasilania, które od 10 sierpnia 2015 roku ograniczały dostawy energii elektrycznej do największych odbiorców. To była pierwsza taka sytuacja od 26 lat – donosi wyborcza.biz.
Koleje Mazowieckie wprowadzają projekt Eco Driving, który ma na celu ograniczenie zużycia energii w pociągach oraz nauczenie maszynistów ekonomicznej jazdy – informuje „Rzeczpospolita”.