Zaledwie 2% wykorzystywanej energii w Polsce pochodzi z zagranicy. Gorzej jest tylko na Malcie i Cyprze. W Europie „wyróżniamy się” także bardzo niskim udziałem źródeł rozproszonych w strukturze produkcji prądu. To wszystko powoduje, że nasz system energetyczny ma poważne problemy – wskazują eksperci cytowani przez PAP.
Dokument miał powstać już kilka miesięcy temu, jak w Polskim Radiu 24 mówiła Agata Bator z Fundacji ClientEarth Poland – „Nowa ustawa jest potrzebna nie tylko ze względów środowiskowych, ale także finansowych, bo brak wdrożenia unijnych przepisów do potencjalne duże kary dla Polski.”
Cały świat poszukuje nowych, tanich i ekologicznych rozwiązań dzięki, którym zyskamy nieprzerwany dostęp do energii elektrycznej. Okazuje się, że nie musimy daleko szukać, polscy wynalazcy mają się czym pochwalić, a ich wynalazki sprawdzają się doskonale.
Odbiorcy szukają winowajcy za przerwy w dostawach energii jakie wprowadziły PSE. Straty jakie ponieśli mogą odbić się na ich kondycji finansowej, stąd też pomysł by starać się o odszkodowania w sądzie.
Sierpień to zwykle podsumowanie pierwszego półrocza, spółki notowane na GPW podają swoje wyniki finansowe. Sprawdzamy jakie wyniki odnotowali poszczególni sprzedawcy.
CVC Partner, firma inwestycyjna, która niebawem będzie właścicielem koncernu PKP Energetyka ma zamiar inwestować w Polską kolej prawie pół miliarda złotych rocznie. Takie plany zdradza PAP Przemysław Obłój z funduszu inwestycyjnego CVC Partners.
Wczoraj pisaliśmy o tym, że Polskę czeka dużo pracy w sektorze energetycznym, a najlepiej gdyby było to działanie wielotorowe. Opierać się powinno nie tylko na inwestowaniu w odnawialne źródła czy modernizację linii energetycznych.
Działalność człowieka jest w coraz większym stopniu uzależniona od energii elektrycznej. Zeszłotygodniowe ograniczenia zasilania na terenie kraju dają nam do myślenia czy nie rozpocząć inwestycji w elektrownie atomową, może zacząć na większą skalę usprawniać system przesyłowy, a może rozszerzyć inwestycje w odnawialne źródła energii?
Jak informuje Polskie Radio od dziesiątego sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu przygotowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Energia to podstawa funkcjonowania współczesnej cywilizacji, jesteśmy od niej uzależnieni. Wiemy, że jej źródła nie są nieograniczone i wiemy też, że energia jest kosztowna – w każdym razie wie o tym każdy, kto otrzymuje rachunki za prąd. Expo Arena proponuje przyjrzeć się bliżej temu problemowi i organizuje wydarzenie poświęcone odnawialnym źródłom energii czyli Energy Expo Arena (EEA).
PGE to już drugi koncern energetyczny, który zachęca do zostania prosumentem, czyli jednocześnie producentem i konsumentem energii. Produkt „Energia przyszłości” wszedł do oferty Polskiej Grupy Energetycznej na początku lipca.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może nałożyć karę finansową na odbiorcę, który nie zastosuje się do wprowadzonych ograniczeń w dostawach energii elektrycznej. Kara może wynieść nawet 15% przychodu firmy w roku poprzednim.