W ubiegły piątek Sejm RP uchwalił ustawę dotyczącą zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. Ma ona znacznie ułatwić pozbywanie się starych, zużytych urządzeń. Ustawa trafiła teraz do Senatu.
Duon, jeden z największych niezależnych sprzedawców energii elektrycznej i gazu, na początku lipca wprowadził nowy produkt dla klientów biznesowych „Business Class”. Co w ramach tej oferty proponuje Duon?
Dania pobiła kolejny rekord w wytwarzaniu energii z wiatru. Wyjątkowo wietrznym dniem okazał się być 9 lipiec bieżącego roku – w ten dzień wiatraki wygenerowały aż 140% zapotrzebowania tego kraju na prąd – informuje „The Guardian”.
Małe i średnie firmy przez zbędną pracę maszyn, nieodpowiednie ogrzewanie czy oświetlenie zwiększają koszty za elektryczność o nawet 15% - wynika z danych zebranych przez Polski Prąd.
Jak informuje „Rzeczpospolita” w Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat energetyczne taryfy wzrosły aż dwukrotnie. Analitycy szacują, że dzięki zmianie sprzedawcy prądu i gazu Brytyjczycy mogą zaoszczędzić nawet 160 funtów.
Społecznościowy gigant zamierza wybudować nowe centrum danych. Kompleks o powierzchni 44 hektarów w miejscowości Fort Worth w Teksasie ma być w całości zasilany energią z wiatru – donosi „Rzeczpospolita”.
RWE Polska po raz kolejny rozszerza swoją ofertę dla klientów z grupy taryfowej C i B. W ramach propozycji „Firma + Dom” sprzedawca gwarantuje 20% upust na energię elektryczną dla domu.
BOŚ Bank wznowił przyjmowanie wniosków o kredyt z dotacją w ramach programu „Prosument” – informuje gramwzielone.pl. Osoby zainteresowane produkcją energii na własne potrzeby mogą uzyskać dofinansowanie na mikroinstalacje OZE.
RWE Polska wprowadza kolejną nową ofertą dla małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach propozycji „Gwarancja Niższej Ceny” klienci biznesowi mogą otrzymać 10% upustu od cen lokalnego sprzedawcy energii elektrycznej.
W ostatnim czasie ceny energii elektrycznej spadły, ale jak słusznie zauważa „Rzeczpospolita” przeciętna polska rodzina w ogóle tego nie odczuwa. Dlaczego tak się dzieje? Czy będziemy płacić mniej za prąd?
Jak wynika z raportu, „Kogo obciąży wzrost energii? Mapa wydatków energetycznych Polaków” najwięcej na energię (prąd i ogrzewanie) wydają emeryci oraz renciści. Raport opracował Instytut Badań Strukturalnych.
W Niemczech udział Odnawialnych Źródeł Energii w konsumpcji energii wzrósł do rekordowych 32,5%. W roku 2014 zielony prąd stanowił blisko 28% niemieckiego mixu energetycznego. Zdaniem specjalistów to efekt m.in. dobrych uzysków energii z elektrowni wiatrowych – informuje gramwzielone.pl