TergoPower chce do 2018 roku zbudować w Lublinie elektrownie opalaną słomą o mocy 49,9 MWe – podaje „Rzeczpospolita”. W skali roku elektrownia ma zużywać 280 tys. ton słomy. Inwestycja ma kosztować 150 mln euro.
Jak wynika z danych podanych przez Główny Urząd Statystyczny w latach 1996-2013 aż o 51% zmniejszyła się energochłonność naszej gospodarki. Zużywamy mniej energii, choć w naszych domach jest coraz więcej urządzeń elektrycznych.
W ofercie Polskiej Grupy Energetycznej pojawiła się nowa propozycja „Prąd jak prąd”. Klienci, którzy postanowią z niej skorzystać zapewnią sobie stałą cenę energii do końca 2017 roku. Do wyboru są także usługi dodatkowe.
RWE dziś wchodzi na kolejny rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Jak podaje spółka w ciągu pięciu najbliższych lat planuje zdobyć 10% rynku słoweńskiego. Przeciętne gospodarstwo domowe ma dzięki ofercie RWE zaoszczędzić nawet 100 euro w skali roku.
Od stycznia do końca kwietnia 2015 roku sprzedawcę prądu zmieniło blisko 60 tys. odbiorców. W sumie od uwolnienia rynku na przeniesienie swojego rachunku zdecydowało się 328 975 gospodarstw domowych oraz 139 752 przedsiębiorstw – podaje URE. Liczba zmian sprzedawcy energii zbliża się zatem do 0,5 mln.
Zapewne każdemu z nas zdarzyło się ładować telefon komórkowy przez całą noc. Taka czynność może nas jednak sporo kosztować. Telefon, który jest naładowany, ale nadal podłączony nadal pobiera prąd z sieci – informuje wyborcza.pl.
W perspektywie najbliższych 20 lat najdroższa energia elektryczna nadal będzie w Niemczech. Wszystko przez dopłaty do odnawialnych źródeł energii. Przeciętna niemiecka rodzina z tego tytułu dopłaci do rachunku nawet 280 euro w skali roku. W sumie na wsparcie zielonego prądu nasi zachodni sąsiedzi przeznaczą pół biliona euro – informuje „Rzeczpospolita”.
Wśród polskich marek energetycznych pod względem rozpoznawalności przoduje Polska Grupa Energetyczna. Logotyp tej firmy rozpoznało blisko 80% respondentów.
Na energetykę odnawialną stawia coraz to więcej światowych koncernów. Korzystanie tylko i wyłącznie z zielonej energii w ciągu pięciu najbliższych lat ma zamiar wprowadzić u siebie Google. Spore inwestycje w Odnawialne Źródła Energii zapowiada także Ikea, Apple i Facebook – informuje „Rzeczpospolita”.
W województwie świętokrzyskim akwizytorzy podający się za pracowników PGE namawiają do podpisywania nowych umów na sprzedaż energii elektrycznej – informuje gazeta.pl Polska Grupa Energetyczna ostrzega, że jej pracownicy nie chodzą po domach.
Jak pisze „Puls Biznesu” rynek fotowoltaiki w naszym kraju przeżywa prawdziwe boom. Zdaniem gazety własną produkcją energii ze słońca interesują się przede wszystkim mali konsumenci.
Małe oraz średnie przedsiębiorstwa wydają krocie na energię elektryczną. Większość z nich może w łatwy sposób zredukować te koszty – wynika z audytu przeprowadzonego przez Polski Prąd SA. W radiowej Jedynce Paweł Owczarski, prezes tej spółki mówił, jakie błędy popełniają przedsiębiorcy.