Tauron postanowił ruszyć z ofensywną na rynku energii. W ofercie tego sprzedawcy dla klientów indywidualnych pojawił się Prąd z Elektrykiem 24H, tańszy węgiel z kopalń Tauron Wydobycie oraz propozycja elektrycznego ogrzewania domu.
Wczoraj na rynku pojawiła się nowa oferta Enei skierowana do klientów indywidualnych. Energia + Zdrowie to gwarancja stałej ceny prądu oraz nielimitowany dostęp do lekarzy. Kto może skorzystać i ile to kosztuje?
Jak wynika z opracowania wydanego przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej (IRENA) i Banku Światowego to energia geotermalna jest jednym z najtańszych metod wytwarzania energii elektrycznej w 2014 roku.
W ciągu ostatnich pięciu lat dostawy energii elektrycznej w naszym kraju były realizowane w sposób zgodny z zapotrzebowaniem. Jednak zużycie energii ma non stop rosnąć, a ryzyko kolejnych opóźnień w budowie elektrowni atomowej jest spore – alarmuje w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli.
Koszt wytworzenia prądu to około 18 groszy za kilowatogodzinę. Tyle właśnie kosztuje prąd na rynku energetycznym. „Globenergia” zastanawia się, czy dziś warto sprzedawać energię do sieci.
Wprowadzone nowe prawo gwarantuje stała cenę skupu nadwyżek energii produkowanej w mikroinstalacjach OZE. Prosumenci mogą zarobić nawet 10% w skali roku – donosi polskieradio.pl. To ponad trzykrotnie więcej niż można zyskać na bankowej lokacie.
Duon chce w ciągu najbliższych dwóch lat pozyskać minimum 15% klientów, którzy postanowią zmienić sprzedawcę prądu. Niezależny sprzedawca ma apetyt na odbiorców biznesowych – informuje „Rzeczpospolita”.
Choć zmian sprzedawcy prądu jest coraz więcej to prawdziwy boom jeszcze przed nami. Alternatywni sprzedawcy energii twierdzą, że kluczem do liberalizacji rynku jest jedna faktura za dystrybucje i sprzedaż – donosi „Rzeczpospolita”.
Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że Energa chce wejść na najbardziej konkurencyjny rynek w Europie – rynek brytyjski. Gdański koncern wynajął ponoć firmę doradczą do opracowania strategii handlowej w Wielkiej Brytanii.
Według informacji „Rzeczpospolitej” koncerny energetyczne PGE i Energa oraz gazowy potentat PGNiG prowadzą rozmowy z Bankiem Ochrony Środowiska w temacie ofert dla prosumentów, czyli jednocześnie producentów i konsumentów prądu.
W ostatnich miesiącach zauważono, że na zmianę dostawcy prądu decyduje się mniej osób. Eksperci cytowani przez „Rzeczpospolitą” niewielki spadek tłumaczą, że w wielu branżach na początku roku pojawia się chwilowy zastój. Kolejne miesiące mają jednak przenieść ożywienie, bo na rynku intensywnie działają nowi gracze.
Ofgem - regulator sektora energetycznego w Wielkiej Brytanii nałożył na niemiecki koncern Eon karę finansową w wysokości 7,75 miliona funtów za nieprzestrzeganie praw konsumenckich. Za co dokładnie ukarano dostawcę energii?