Co zrobić, aby opłaty za energię elektryczną były niższe? Są tylko dwa sposoby: zmienić sprzedawcę prądu oraz sposób użytkowania energii. W tym drugim mają nam pomóc inteligentne liczniki – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.
Od uruchomienia programu „Prosument” minęło zaledwie kilka dni, a wartość złożonych wniosków o kredyty z dopłatą wyniosła już ponad 30 mln zł – informuje Ministerstwo Gospodarki. Jakiego rodzaju przydomowe elektrownie chcą zainstalować Polacy?
Jak wynika z najnowszego raportu RWE dotyczącego rynku energii i gazu w Polsce ceny prądu są na niewystarczającym poziomie, aby sfinansować nowe elektrownie. Autorzy raportu podkreślają, że budowa nowych mocy wytwórczych mocno wpływa na wzrost cen energii.
Wczoraj wystartował projekt Taurona Smart City Wrocław. W ciągu dwóch najbliższych lat dystrybutor energii ma w planach montaż ponad 330 tysięcy nowoczesnych liczników prądu. Gdzie pojawią się monterzy?
1 maja 2015 roku zmieni się wysokość dodatków energetycznych. Jak informuje „Gazeta Prawna” i tak już niskie kwoty dopłat do energii elektrycznej dla tzw. odbiorców wrażliwych jeszcze bardziej zmaleją.
Energa Operator startuje z nowym projektem Energia na Oszczędzanie. 900 wylosowanych klientów posiadających nowe, tzw. inteligentne liczniki energii otrzyma od dystrybutora szczegółowe dane na temat zużycia prądu w ich domach oraz praktyczne wskazówki, jak mogą zaoszczędzić.
RWE Polska wprowadza nową taryfę dla klientów indywidualnych G12w. Oferta „Taniej po godzinach” to niższe stawki za kilowatogodzinę w weekendy oraz w godzinach 22.00-6.00 w pozostałe dni tygodnia.
Na pełne uwolnienie rynku energii elektrycznej w ciągu najbliższych lat raczej nie mamy co liczyć – wynika z rozmowy jaką przeprowadziła „Rzeczpospolita” z Maciejem Bando, prezesem Urzędu Regulacji Energetyki.
Właśnie ruszyła druga edycja kampanii „Wybieraj mądrze. Sprawdź, kto sprzedaje Ci energię” organizowanej przez Towarzystwo Obrotu Energią. Jej celem jest uświadamianie konsumentom energii ich praw oraz promowanie uczciwych praktyk rynkowych poprzez przyznawanie certyfikatów Rzetelnego Sprzedawcy.
Od wczoraj w energetycznej ofercie Plusa dostępna jest nowa grupa taryfowa – G12w. Adresowana jest do tych odbiorców, którzy zużywają prąd głównie wieczorami, w weekendy oraz święta. Jakie są stawki za kWh w poszczególnych strefach czasowych?
Sprzedawca energii elektrycznej powinien poinformować klientów o zmianie cenników. Zgodnie z prawem nie musi to zrobić niezwłocznie, tylko w ciągu jednego okresu rozliczeniowego. Okresy te są jednak różne… - informuje Dziennik Gazeta Prawna.
21 kwietnia br. ruszy druga edycja kampanii „Wybieraj mądrze. Sprawdź, kto sprzedaje Ci energię”. Organizator - Towarzystwo Obrotu Energią ma w planach nie tylko zwiększanie świadomości odbiorców energii, ale i także promowanie rzetelnych sprzedawców prądu przyznając im certyfikaty.