Obecnie konsument energii nie ma możliwości zwrócenia się do żadnego podmiotu, który pozasądownie rozwiąże spór z przedsiębiorstwem energetycznym. Dlaczego? Bo takiego organu po prostu nie ma. Jak dowiedziała się „Gazeta Prawna” wkrótce ma to się jednak zmienić.
Jak donosi Facua, organizacja broniąca praw konsumenta Hiszpanie płacą dużo zawyżone faktury za energię elektryczną. Koncerny energetyczne zarabiają na tym rocznie miliardy euro. Ponad połowę rachunków stanowią podatki oraz opłaty, które nierzadko mają niewiele wspólnego z wytwarzaniem prądu.
W piątek Sejm po burzliwej dyskusji zagłosował za korzystnymi rozwiązaniami dla prosumentów. Dzięki temu osoby wytwarzające energię elektryczną oraz sprzedające jej nadwyżkę do sieci otrzymają gwarancję stałej ceny przez okres aż 15 lat. Czy to spowoduje, że Polacy szturmem rozpoczną inwestycje w zielony prąd?
Jak donosi „Rzeczpospolita” zakończenie walki cenowej na rynku energii doprowadziło do pojawienia się niesprzyjających zmian dla przedsiębiorstw. Ceny prądu dla klientów biznesowych poszybowały bowiem w górę aż o 20%.
Operatorzy energii chcą klientów punktualnych i lojalnych. Dlatego też w umowach na sprzedaż prądu pojawiają się wysokie kary za zerwanie kontaktu i inne dodatkowe opłaty typu prowizje za wyzwanie do zapłaty, czy za przywrócenie prądu.
Ekolodzy coraz głośniej mówią, że odrzucenie przez senatorów tzw. poprawki prosumenckiej do ustawy o OZE może być dla nas totalną katastrofą. Już jutro w Sejmie zapadną decyzje odnośnie kształtu tej ważnej dla mikroproducentów energii ustawy.
Już ponad 410 tysięcy odbiorców energii elektrycznej zmieniło sprzedawcę prądu. Tylu klientów mogło, zatem odejść od największych firm energetycznych. Największa „piątka” postanowiła walczyć o nich także na tzw. obcym terenie, czyli obszarze przeciwników – donosi gazetaprawna.pl.
Być może już niedługo Stadion Narodowy będzie mieć sponsora tytularnego. Z informacji „Piłki nożnej” wynika, że ma nim zostać Polska Grupa Energetyczna. Energetyczny gigant za prawa do nazwy areny chce zapłacić aż 17 milionów rocznie.
Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu Orange ruszyło z sprzedażą prądu już na terenie całej Polski. Z oferty Orange Energia mogą skorzystać także gospodarstwa domowe. Pomarańczowy telekom proponuje odbiorcom energii liczne rabaty. Jakie?
Komisja Europejska prawdopodobnie już niedługo podejmie kolejne decyzje odnośnie integracji rynków energii państw należących do Unii Europejskiej. Jak pisze „Rzeczpospolita” w tej chwili import prądu do Polski jest mocno ograniczony.
Telefon komórkowy, telewizja, usługi bankowe, a na dokładkę energia elektryczna – tyle proponują firmy telekomunikacyjne. Z jakiego powodu Plus czy Orange rozszerzają swoją ofertę o prąd? Bo w cenie jest teraz lojalność klientów – pisze wyborcza.biz.
Tauron Sprzedaż rozpoczęło testy usługi Smart Home (inteligentny dom). System ten daje możliwość efektywnego, zdalnego zarządzania działaniem urządzeń elektrycznych oraz kontrolowania bezpieczeństwa w domu. Nowe usługi w fazie pilotażowej będą zaproponowane około 1000 klientom tego sprzedawcy energii.