Już niedługo nawet 100 tysięcy gospodarstw domowych rozpocznie własną produkcję energii elektrycznej i będzie ją dostarczać do sieci. Prosumenci, bo tak nazywa się te osoby, otrzymają gwarancję stałych cen prądu na okres 15 lat.
Grupa Duon sprzedaje w Polsce coraz więcej energii elektrycznej oraz gazu. W roku 2015 spółka nadal chce być najczęściej wybierana przez firmy i gospodarstwa domowe, które zdecydują się zmienić sprzedawcę – podaje „Rzeczpospolita”.
Sprzedawcy energii elektrycznej proponują nam coraz częściej tzw. umowy lojalnościowe, które zapewniają stałą cenę prądu przez cały okres trwania umowy. Czy taki zabieg firm energetycznych oznacza, że stawki za kWh pójdą w dół?
Dziś Sejm uchwalił ustawę o OZE, która wprowadza nowe zasady wpierania energii pochodzącej z takich źródeł. Jedną z najważniejszych zmian jest zmiana systemu pochodzenia świadectw energii na tzw. aukcyjny. Co to oznacza dla konsumentów – nową pozycję na rachunku: opłata OZE.
Być może już niedługo polska mapa energetyczna diametralnie się zmieni. Jak pisze „Rzeczpospolita” blisko finalizacji są plany połączenia czterech największych firm energetycznych w dwie grupy.
Energia elektryczna pozyskiwana ze Słońca może być jeszcze tańsza. Wszystko za sprawą perowskity – grupy związków o podobnej krystalicznej strukturze. Początek 2015 roku przyniósł przełom… Nasze rachunki za prąd się obniżą?
Najnowsze dane o cenach energii na najważniejszych rynkach w Europie podaje „Rzeczpospolita”. Z informacji agencji Platts w ramach wskaźnika Platts Continental Power Index wynika, że energia potaniała średnio o 17%.
Po raz kolejny z powodu silnie wiejącego wiatru i wichur wiele osób w Polsce zostało pozbawionych prądu. Szczególnie sporo cierpią przez to firmy. Dla nich oznacza to jedno: nieplanowaną przerwę w produkcji. Jednak odbiorcy energii mogą się domagać od przedsiębiorstw energetycznych odszkodowań i bonifikat.
Prawie 27 urządzeń na 100 jest źle oznakowanych, kto za to płaci? Oczywiście My, wprowadzeni w błąd wybieramy sprzęt, który może nie spełnić naszych oczekiwań.
Jak uważają eksperci połączenie kopalń z firmami energetycznymi spowoduje wzrost cen energii elektrycznej. Inni z kolei zwracają uwagę, że elektrownie i tak potrzebują narodowego surowca, jakim jest węgiel. Rząd od kilku dni prezentuje plan ratowania Kampanii Węglowej, która przynosi rocznie milionowe straty.
W tym roku nasze rachunki za energię wzrosną. Podwyżki weszły w życie z dniem pierwszego stycznia, mimo że i tak znajdujemy się w czołówce państw, gdzie prąd jest najdroższy. Polacy jednak postanowili przenieść swoje rachunki i płacić mniej niż u obecnego sprzedawcy. Co ich skłoniło do tego kroku? Wysokie ceny.
W Polsce coraz głośniej mówi się o budowie pierwszej elektrowni jądrowej. Media donoszą, że Polacy nie są przekonani do tego rodzaju elektrowni. Co innego pokazuje najnowszy sondaż zaprezentowany przez Ministerstwo Gospodarki.