Już od ponad roku osoby, którym przyznano dodatek mieszkaniowy mogą się starać także o dopłatę do rachunku za prąd. Ile można otrzymać? Wszystko zależy od liczby osób składających na gospodarstwo domowe.
Już za tydzień w Senacie odbędzie się głosowanie nad ustawą o OZE. W niej znalazła się poprawka o wpieraniu prosumentów. Bez niej koszty produkcji energii z niewielkich wiatraków, wodnych elektrowni czy paneli słonecznych były by bardzo wysokie. To z kolei oznaczałoby, że zwrot inwestycji nastąpi dopiero za 30 lat.
2,6 mln zł tyle dzięki grupowemu zakupowi energii elektrycznej zaoszczędzi Bydgoska Grupa Zakupowa. Wynegocjowali od sprzedawców prądu o 33,9% niższe ceny od rynkowych – informuje PAP.
Na początku przyszłego tygodnia ma zostać upubliczniony plan konsolidacji sektora energetycznego. Ministerstwo skarbu państwa rozpoczęło już oficjalne konsultacje. Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że przedstawiciele resortu najpierw plany połączenia Taurona z Eneą, PGE z Energą będą omawiać ze związkami zawodowymi.
Ponowne podłączenie do sieci energetycznej po uregulowaniu zaległych należności i opłaceniu dodatkowej opłaty (za podłączenie) może trochę potrwać – donosi Dziennik Gazeta Prawna. W zakładzie energetycznym możemy usłyszeć: „Monterzy przyjadą do Państwa pojutrze”. Czy w takiej sytuacji można zerwać plombę i samodzielnie podłączyć się do sieci? Czy grożą nam jakieś konsekwencje z tego tytułu?
Dziś ma ruszyć nowa odsłona oferty Plusa na energię elektryczną dla klientów indywidualnych – zapowiedział operator. Firma oferuje stałe, atrakcyjne stawki za kWh, brak opłat dodatkowych oraz przejrzysty system rozliczania.
W trzystu gdyńskich domach jest testowany projekt, który ma na celu sprawdzenie, jak najlepiej oszczędzać energię elektryczną. System pozwala na włączanie oraz wyłączanie na odległość - za pomocą Internetu urządzeń domowych. Odbiorcy mają także możliwość skorzystania z nowych taryf i stawek za kWh zależnych od pory dnia. Zmniejszą dzięki temu rachunki?
Na całym świecie istnieje ponad 400 reaktorów jądrowych rozmieszczonych w 30 krajach. W samej tylko Europie funkcjonuje ich blisko 200. Co ciekawe, wiele z nich ulokowanych jest w atrakcyjnych pod względem turystycznym regionach – donosi wnp.pl
W Polsce od ponad roku cena energii non stop rośnie. Prognozuje się, że w przyszłości nadal tak będzie. Zupełnie inne perspektywy mają inne rynki europejskie. Tam energia ma tanieć – donosi „Wprost”.
Póki, co wysokie ceny wykonania domów energooszczędnych czy skomplikowane wymagania dla kredytobiorców powodowały, że takie budynki nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem Polaków. Wkrótce sytuacja ta ma się jednak zmienić – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
W ubiegłym roku zużycie energii elektrycznej w Polsce po raz pierwszy od minimum dekady było wyższe od produkcji. Okazuje się, że bardziej opłacalne jest kupowanie energii poza granicami naszego kraju, niż jej wytwarzanie – donosi gazetaprawna.pl
Już niedługo ma zapaść decyzja Urzędu Regulacji Energetyki odnośnie wniosku taryfowego Energi Obrót – informuje „Rzeczpospolita”. Czy klienci tego sprzedawcy prądu mogą się spodziewać kilkuprocentowej podwyżki cen?