Fot. Flickr.com,Phillie Casablanca
1. Zmiana sprzedawcy prądu
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej to pierwszy krok do mniejszych rachunków. Firmy mogą dzięki temu sporo zaoszczędzić. Sprzedawcy prądu coraz ostrzej walczą o klienta biznesowego oferując coraz bardziej atrakcyjne ceny i warunki umowy. Oferty sprzedawców można porównać dzięki naszej aplikacji - porównywarkacen energii.
2. Rozsądne korzystanie z urządzeń elektrycznych
Okazuje się, że aż 30% energii w małej firmie zużywa sprzęt zasilany energią elektryczną. Warto choćby włączyć tryb oszczędności energii w komputerach czy drukarkę atramentową zastąpić laserową. Dokonując zakupu nowych urządzeń zwróć uwagę na efektywność energetyczną – im wyższa, tym niższe będą faktury za prąd.
3. Zamykanie okna, gdy działa klimatyzacja
Klimatyzacja będzie działać w sposób prawidłowy tylko wtedy, kiedy okna w danym wnętrzu będą zamknięte. Istotna jest tu kontrola poboru mocy, gdy biurowe pomieszczenie nie jest pełne. Nadmierne zużycie energii przez klimatyzację można zniwelować poprzez urządzenie, które w sposób automatyczny będzie je włączać i wyłączać. Specjaliści zwracają uwagę, że w przypadku klimatyzatora przenośnego efektywnośćurządzenia podniesie uszczelka, które oczywiście powinna być odpowiednia dobrana - uwzględnijokna pcv wymiary.
4. Oświetlenie energooszczędne
W Europie na oświetlenie przeznaczanych jest około 14% zasobów energii – tak wynika z danych International Energy Agency. W biurze można stary typ oświetlenia wartozastąpić nowym, energooszczędnym. Coraz popularniejsze staje się także sterowanie oświetleniem.
5. Edukacja pracowników w dziedzinie oszczędzania energii
Działania firmy mające na celu edukację w zakresie oszczędzania energii spotykają się z pozytywnym odbiorem pracowników. Wiele badań wskazuje, że Polacy racjonalnie korzystający z energii zabierają do pracy nawyki z domu. Jednocześnie deklarują,że sąotwarci na zalecenia pracodawcy dotyczące efektywnego oszczędzania energii w firmie.