Poradniki
Start Poradniki Przetarg na dostawę energii elektrycznej
Artykuł

Przetarg na dostawę energii elektrycznej

W wyniku otwarcia rynku energii w roku 2007 prawo do swobodnego wyboru dostawcy prądu nabyły także jednostki samorządu terytorialnego. Na co zwrócić uwagę przy przetargu na dostawę energii elektrycznej?

Fot. Flickr.com

Prawo do zmiany sprzedawcy energii

W wyniku nowelizacji ustawy nastąpiło otwarcie rynku energii. Zmiana dostawcy energii to krok, na który mogą się zdecydować również jednostki samorządu terytorialnego. Bardzo istotne jest, aby zamawiający w sposób prawidłowy określił oraz opisał przedmiot zamówienia oraz jego ilość i zakres.

Umowa o sprzedaż i dystrybucje energii

Warto pokreślić, że odbiorca energii może zawrzeć albo umowę kompleksową oraz dwie umowy: umowę na dystrybucje oraz na sprzedaż energii elektrycznej. Co istotne umowy te można podpisać z dwiema różnymi firmami energetycznymi. Oczywiście uczestniczące w przetargu przedsiębiorstwo musi posiadać koncesję na obrót energią elektryczną. Zamawiający ma możliwość wymagania od wykonawcy przedłożenia umowy, którą zawarł z OSD (operator systemu dystrybucyjnego) na świadczenie dystrybucyjnych usług. Naturalnie jeśli wykonawca jest także właścicielem sieci dystrybucyjnej nie jest wymagane przedłożenie takiej umowy, tylko koncesji na prowadzenie działalności z zakresu dystrybucji prądu.

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj ceny energii elektrycznej
dla domu:

Noc: 30%
Dzień: 70%
Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Prąd przez Internet
27 Styczeń 2016
Sprzedaż online powoli zaczyna „wypierać” tradycyjny handel. Ten trend staje się widoczny także na rynku energii elektrycznej. Niektórzy sprzedawcy pr...
Tauron oferty na prąd
07 Listopad 2016
Tauron dla klientów indywidualnych ma kilka ofert na prąd: „Prąd z Serwisantem 24h”, „Prąd z Elektrykiem 24h”, „Prąd z Eko”.
Jak zmienić sprzedawcę prądu? Czy warto?
12 Styczeń 2015
Nie wiesz, jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej? Najpierw dowiedz, się czy zmiana sprzedawcy prądu jest dla Ciebie w ogóle opłacalna!
Jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej i czy warto?
18 Luty 2014
Z początkiem stycznia płacimy mniej za prąd. Średnio rachunki spadły o 2,5%. Można jednak sprawić, że energia będzie kosztować nas jeszcze mniej. Jak?...
Jak oszczędzać energię elektryczną bez wyrzeczeń?
16 Październik 2014
Zobacz, jakie działania obniżą Twój rachunek? Zastosuj je i ciesz się dodatkowo zaoszczędzonym groszem.
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7