W Polsce już za 5 lat mogą się pojawić poważne problemy z dostawami prądu. Jak zauważa „Puls Biznesu” popyt na energię rośnie, a jej produkcja maleje. Potrzebne są zmiany w polityce energetycznej, inaczej ceny prądu pójdą mocno w górę i wykończą przemysł.
W przyszłym roku będą zniesione taryfy na gaz dla firm. Taki zapis znalazł się w projekcie nowelizacji prawa energetycznego, który jeszcze w tym tygodniu ma przyjąć Sejm – donosi wyborcza.biz.
Z danych opublikowanych przez Urząd Regulacji Energetyki wynika, że w październiku br. sprzedawcę prądu zmieniło więcej Polaków niż miesiąc wcześniej.
Ecotricity z Wielkiej Brytanii zaprezentowała nowa koncepcję produkcji energii elektrycznej z trawy. Zdaniem firmy za pomocą tej metody będzie można ogrzać niemal wszystkie gospodarstwa domowe – pisze Onet.pl.
Energa Obrót posiadająca Certyfikat Sprzedawcy Towarzystwa Obrotu Energią pozytywnie przeszła audyt stosowania zasad kodeksu „Dobre Praktyki Sprzedawców Energii Elektrycznej”.
Enea wystartowała z nową ofertą skierowaną do przyszłych prosumentów. W ramach propozycji „Energia+Fotowoltaika” sprzedawca zapewnia kompleksową obsługę w tym min. audyt i pomoc w doborze optymalnej instalacji fotowoltaicznej.
Jak poinformował Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki od 1 stycznia 2017 roku opłata OZE będąca częścią rachunku za prąd wzrośnie do 3,70 zł/MWh. Obecna stawka wynosi 2,51 zł/MWh.
Jak podaje „Rzeczpospolita” pięciu największych w Polsce dystrybutorów prądu złożyło do regulatora wnioski taryfowe. Dziennik pisze, że można się spodziewać podwyżek cen.
W Komisji Europejskiej trwają właśnie prace nad zmianami dot. kształtu rynku energii w Unii Europejskiej. Z informacji PAP wynika, że na niektórych rozwiązaniach zawartych w pakiecie „Czysta Energia dla Wszystkich” możemy sporo stracić.
PGNiG oprócz gazu sprzedaje także energię elektryczną. Prąd w ofercie spółki dla klientów biznesowych pojawił się dwa lata temu. Od początku września br. gaz od PGNiG w pakiecie z prądem mogą zakupić także gospodarstwa domowe.
Wielka Brytania potwierdza zamknięcie wszystkich działających w kraju elektrowni na węgiel. Na ten moment na Wyspach działa jeszcze osiem tego rodzaju elektrowni – donosi portal gramwzielone.pl.
Jak zapowiedział Przemysław Piesiewicz, wiceprezes Energi, spółka w przyszłości chce wprowadzić do swojej oferty usługę dostępu do Internetu.