Polska Grupa Energetyczna przedstawiła szacunkowe dane za okres styczeń-wrzesień 2016r. Wynika z nich, że spadła zarówno produkcja, jak i cena energii – pisze gramwzielone.pl.
W naszych domach działa coraz więcej elektronicznych urządzeń, mimo tego zużycie energii elektrycznej spada. Jak to możliwe? – zastanawia się portal wysokienapiecie.pl.
Energa-Operator stawia na lepszą obsługę klientów i szybsze usuwanie awarii prądu. W tym celu zamierza reaktywować rejony dystrybucji. Na początek powrócą punkty w Starogardzie Gdańskim, Radziejowie i Rypinie.
Zużycie energii elektrycznej w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku wzrosło, a krajowa produkcja prądu spadła. Braki uzupełnił zwiększający się import energii – donosi gramwzielone.pl.
Możemy nie osiągnąć celu jakim jest 15% udział odnawialnych źródeł energii w produkcji prądu do 2020 roku. W opinii ekspertów pozyskiwanie zielonej energii staje się nieopłacalne – pisze „Rzeczpospolita”.
Z informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że Ministerstwo Energii opracowało już harmonogram liberalizacji rynku gazu. Zdaniem pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury przed liberalizacją powinna nastąpić dywersyfikacja dostaw.
Na konto Zarządcy Rozliczeń SA wpłynęła kwota 39 mln zł z tytułu nowej opłaty znajdującej się na rachunku za energię, czyli opłaty OZE. Opłata obowiązuje od początku lipca br.
Szkocja zaczyna się specjalizować w produkcji taniej energii. Ostatnim pomysłem jest wytwarzanie energii z latawców, które są używane do m.in. kitesurfingu. W ciągu dekady ma powstać elektrownia, która ma dostarczać nawet kilkaset MW energii – pisze Onet.pl.
Jak pisze „Rzeczpospolita” transformacja energetyki w Niemczech na OZE w ciągu dekady będzie kosztować każdą niemiecką rodzinę aż 25 tys. euro.
W ciągu najbliższych dwunastu lat w Polsce ma być zamontowanych około 13 mln nowoczesnych liczników energii elektrycznej. Ich koszt to prawie 5 mld zł i ma być przerzucony na konsumenta w ramach opłaty za dystrybucje energii – informuje PolskieRadio.pl.
O połączeniu największych spółek ze sobą była już mowa, jednak nic z tego nie wyszło. Teraz analitycy zastanawiają się ile warta jest, każda z największych spółek energetycznych w kraju. Chociaż energia zawsze będzie w cenie, to jak podaje bankier.pl, według analityków z DM mBanku trzeba zwracać uwagę na politykę, która blokuje rozwój energetyki. Czy tak naprawdę jest?
Mamy coraz mniej czasu na modernizacje i budowę bloków energetycznych. Co prawda prace w Elektrowni Opole są realizowane zgodnie z planem, ale jak pisze „Rzeczpospolita” już w 2020 roku mogą się pojawić problemy zapewnieniem rezerwy mocy.