Po październikowych zmianach, kiedy to w życie wejdzie zmiana ustawy o efektywności energetycznej zaczniemy oszczędzać prąd. Zapytacie jak? Budynki mają stać się przyjazne środowisku poprzez rygorystyczne prawo.
Pisaliśmy, że w lipcu ceny energii elektrycznej wzrosły o 0,4 proc. Spekulowano, że rachunki będą wyższe za przyczyną nowych opłat i braku rezerw, w rezultacie jednak wprowadzono jedynie opłatę OZE. Niestety w dłuższej perspektywie podwyżki cen prądu są jednak nieuniknione.
Jak donosi Forbes być może już niedługo ogniwa fotowoltaiczne nie będą nam się kojarzyć z panelami na dachach. Trwają bowiem prace nad zupełnie nową technologią - panelami słonecznymi w sprayu.
Według rządu już za niespełna dziewięć lat po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych. W 32 aglomeracjach i wzdłuż najważniejszych tras powstaną stacje ładowania – informuje „Rzeczpospolita”.
Australijskim naukowcom udało się ustanowić nowy rekord efektywności elektrowni słonecznych. 97% sprawność systemu uzyskano przy pomocy reflektora nowej generacji o nazwie Big Dish – donosi Onet.pl.
„Czesi nie boją się energii z węgla” taki tytuł nosi artykuł na portalu energetyka.wnp. EPH - prywatny czeski holding energetyczny, nadal inwestuje w węglowe aktywa, a chociaż cena węgla spada Czesi zarabiają.
Ceny energii elektrycznej w lipcu poszły w górę o 0,4%. Taka niewielka podwyżka miała związek z wprowadzeniem nowego składniku rachunku za prąd – opłaty OZE. W porównaniu do poprzedniego roku ceny prądu były niższe o 1,5%. Podwyżki są jednak nieuniknione - donosi agencja Newseria.
RWE Polska wprowadziła możliwość dokonywania w sposób automatyczny elektronicznych płatności za rachunki za prąd – donosi wnp.pl.
We wrześniu operatorzy systemów dystrybucyjnych mają zamiar ogłosić drugi wspólny przetarg na dostawy bilansowanych liczników energii. Tym razem zostanie zakupionych 50 tys. urządzeń – informuje wnp.pl.
Ceny energii elektrycznej w lipcu wzrosły o 0,4%, co było efektem wdrożenia nowego składniku rachunku za prąd – opłaty OZE. Mimo tego, odbiorcy energii płacili o 1,5% mniej niż w lipcu 2015 roku – czytamy w Monitorze Cen Energii.
Jak podaje gramwzielone.pl ceny energii wygenerowanej przez farmy wiatrowe w Stanach Zjednoczonych wyniosły tylko 0,02 USD/kWh. Takie stawki to efekt przede wszystkim spadku cen wiatrowych turbin.
W Indiach jedno z lotnisk jest w całości zasilanie energią słoneczną. W Polsce póki co takich planów nie ma, ale przykładowo na warszawskim lotnisku zamontowano panele fotowoltaiczne, które pokrywają nawet 20% zapotrzebowania terminalu na prąd.