16 lipca br. weszła w życie ustawa, która określa m.in. minimalną odległość wiatrowych elektrowni od gospodarstw domowych. Nowe przepisy nie obejmują jednak mikroinstalacji tylko elektrowni wiatrowych o mocy powyżej 40 kW.
Koncerny energetyczne w wyniku wejścia w życie nowelizacji ustawy OZE modyfikują swoje oferty dla prosumentów, czyli osób będących jednocześnie producentami i odbiorcami energii – informuje portal Gramwzielone.pl.
Jak informuje wysokienapiecie.pl do 2030 roku ceny energii będą rosnąć, a zależność od dostaw z zagranicy zwiększy się. Sytuacja ma się poprawić w połowie stulecia.
Aż 42% Polaków podpisuje umowę bez czytania regulaminu – wynika z badań wykonanych przez PGE Obrót w ramach akcji edukacyjnej „Daj się oświecić”.
Szwajcarscy naukowcy znaleźli rewelacyjną metodę na pozyskiwanie prądu z wody. Zespół z Politechniki w Lozannie opracował sposób wytwarzania energii za pomocą zjawiska osmozy – donosi „Rzeczpospolita”.
Nie ogniwa fotowoltaiczne, czy nawet kolektory słoneczne a pompy ciepła są najczęściej poszukiwane przez osoby zainteresowane instalacjami OZE – wynika z raportu opracowanego przez Oferteo.pl.
Już od tego miesiąca na fakturach za energię elektryczną pojawi się nowa opłata . Stawka tej opłaty wynosi 2,51 zł za każde 1 MWh zużytej energii. Środki z tej opłaty mają być przeznaczone na system wsparcia dla odnawialnych źródeł energii.
Pakiet energia elektryczna + gaz to już niemal standardowa oferta sprzedawców energii. Na rynku gazu próbują także zaistnieć dostawcy kablówki. Konkurencja zaostrza się – pisze gazetaprawna.pl.
Na początku miesiąca weszła w życie nowelizacja ustawy o OZE, która wprowadziła nowy składnik rachunku za energię elektryczną – opłatę OZE. Jak zwraca uwagę wyborcza.biz to może być sezon największych w historii podwyżek rachunków.
Tauron Dystrybucja, jeden z największych w Polsce dystrybutorów, skrócił o blisko 30% czas realizacji przyłączenia do sieci. Średnio klient na przyłącze czeka teraz około 5 miesięcy.
Bloomberg New Energy Finance, firma badawcza z Londynu, przygotowała raport, który przedstawia prognozę jak w 2040 roku będzie wyglądał rynek energii. Największą perspektywę mają sektory OZE: energetyka słoneczna oraz energetyka wiatrowa – donosi globenergia.pl.
Dzięki dotykowemu gadżetowi firmy Sense można dowiedzieć się, ile dokładnie energii elektrycznej pochłaniają wszystkie urządzenia w naszych domach. Produkt kosztuje 299 dolarów – informuje globenergia.pl.