We Francji do 2020 roku ma powstać tysiąc kilometrów solarnych dróg. Wykonane z trwałych paneli słonecznych jezdnie mają zapewnić energię aż 5 mln ludzi – donosi forbes.pl.
Przestępcy wciąż wysyłają fałszywe elektroniczne faktury za energię elektryczną. Otwarcie e-maila o tytule „Nowa faktura elektryczna” oraz „eFaktura za energię elektryczną” grozi zainfekowaniem komputera – informuje Interia.pl.
Kilkanaście większych firm w Polsce może zapłacić kary w wysokości nawet 15% swoich rocznych obrotów. Wszystko przez to, że rok temu w trakcie obowiązywania tzw. stopni zasilania nie ograniczyli poboru prądu – donosi fakt.pl.
Tauron rok temu po przyjęciu ustawy o OZE, podobnie jak inne firmy energetyczne, postanowił wprowadzić do swojej oferty produkt dedykowany dla prosumentów. Teraz po nowelizacji ustawy spółka nie rezygnuje z tej propozycji – informuje Gramwzielone.pl.
W maju zanotowano o 25% więcej zmian sprzedawcy energii elektrycznej niż miesiąc wcześniej – wynika z najnowszego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki. W sumie nowego sprzedawcę posiada już 591 520 Polaków.
Dong Energy, operator farm wiatrowych na morzu zapowiedział, że w Danii powstaną dwie nowe farmy, które będą wytwarzać najtańszy na świecie prąd z takiego rodzaju instalacji – informuje „Puls Biznesu”.
Zdaniem europosłów powinna nastąpić aktualizacja skali efektywności energetycznej. Nowe oznakowanie urządzeń energetycznych powinno nadążać za postępem technologicznym.
Na początku przyszłego tygodnia do Polski ma dotrzeć kolejna fala upałów. „Rzeczpospolita” zastanawia się, czy podobnie jak w czerwcu, wysokie temperatury odbiją się na cenach prądu.
Resort energii zaprezentował założenia mechanizmów rynku mocy. Jak informuje gramwzielone.pl na fakturach za energię wzrosną ponownie koszty opłat stałych. Pojawi się tzw. opłata mocowa.
Rada zarządzająca TOE podjęła decyzję o zawieszeniu prawa Multimedia Polska Energia do posługiwania się znakiem „Certyfikowany Sprzedawca Energii Elektrycznej”. Zarząd spółki postanowił zrezygnować z członkostwa w TOE.
Najtańszy prąd w Europie mają Ukraińcy. Najwięcej energii za swoje dochody mogą natomiast zakupić Norwegowie. Najdroższy prąd jest w Irlandii, Danii i w Niemczech. Polska plasuje się w połowie stawki – donosi „Rzeczpospolita”.
Zmian sprzedawcy energii w firmie, co warto wiedzieć. Przypominamy trzy najistotniejsze aspekty.