Na Morzu Bałtyckim do 2019 roku ma powstać morska farma wiatrowa o mocy 385 MW. Projekt wspólnie będą realizować koncerny E.ON i Statoil. Inwestycja ma kosztować 1,2 mld euro.
Jak uspokaja resort energii nie ma obaw, że zostaną wprowadzone ograniczenia w poborze energii elektrycznej. Powtórki zatem sprzed roku nie będzie, a ryzyko blackoutu w kolejnych latach jest niewielkie.
Towarzystwo na rzecz Ziemi i Zielony Instytut po raz kolejny organizuje akcję „Zielone światło” w ramach, której 50 rodzin otrzyma oświetlenie energooszczędne. Dzięki temu ich rachunki za prąd będą niższe nawet o 600 zł w skali roku - donosi tvn24bis.pl.
Brytyjski sprzedawca gazu E.On przez lata zawyżał faktury za gaz. Teraz 350 jego klientów otrzyma zwrot wpłaconych nadwyżek wraz z odsetkami oraz odszkodowaniem. Jeden z konsumentów płacił zawyżone rachunki przez 15 lat – poinformowało BBC.
Jak wynika z sondażu CBOS Polacy chcą zielonego prądu. Tymczasem rząd stawia przede wszystkim na wydobywanie węgla i budowę konwencjonalnych elektrowni. Prosumentów wspierają natomiast m.in. miasta i dostawcy energii – pisze „Gazeta Wyborcza”.
Już jakiś czas temu padł pomysł budowy farmy słonecznej na terenie elektrowni atomowej w Czarnobylu, która uległa awarii 30 lat temu. Teraz inwestycja ta jest pod dużym znakiem zapytania, bo choć przemawiają za nią czynniki ekonomiczne to sytuacja jaka panuje na Ukrainie zniechęca potencjalnych inwestorów.
Biznes, wiedza, finansowanie i ustawodawstwo – tegoroczne targi POL-ECO-SYSTEM (11-14.10.2016) staną się ważnym miejscem rozmów decydentów i ekspertów rynku o zmianach, jakie czekają sektor ochrony środowiska. W Poznaniu prezentowane będą również najnowsze eko-technologie i rozwiązania dla wielu branż przemysłu.
Elektrownie wiatrowe w Szkocji wygenerowały taką ilość energii, która pokryła w całości dziennie zapotrzebowanie tego kraju na prąd – poinformowała gazeta „The Independent”.
Na początku października br. wejdzie w życie obowiązek wykonania w przedsiębiorstwach audytu energetycznego. Do jego przeprowadzenia są zobowiązane jednak tylko największe firmy.
W ciągu najbliższych 9 lat w naszym kraju z powodu przestarzałych bloków energetycznych ubędzie tyle energii elektrycznej, ile jest produkowanych w 10 dużych elektrowniach – pisze wyborcza.biz.
Hausemarket.pl donosi, że posiadając inteligentny dom można sporo zaoszczędzić. Zużycie gazu w takich budynkach jest o 70% mniejsze, a zużycie prądu spada średnio o 30%.
Na europejski rynek trafiają baterie Tesla Powerwall potrafiące zmagazynować taką ilość energii, która wystarczy do zasilenia sporego gospodarstwa domowego – informuje Forbes.pl.